Kto może zostać partycypantem TBS?

Partycypant to podmiot, który w zamian za udział w kosztach budowy lokalu mieszkalnego ma prawo wskazania osoby, z którą – z chwilą zakończenia budowy i przekazania budynku do użytkowania – Towarzystwo Budownictwa Społecznego zawrze umowę najmu lokalu mieszkalnego.

Partycypantem może być:

 • osoba fizyczna;
 • pracodawca, działając w celu uzyskania lokali mieszkalnych dla swoich pracowników;
 • osoba prawna mająca interes w uzyskaniu mieszkania przez wskazaną przez nią osobę;
 • powiat, gmina lub związek międzygminny.

Zobacz jak dostać mieszkanie z TBS:

jak-sie-starac-o-mieszkanie-tbs

Poniżej pobierzesz gotowy do wypełnienia wzór cesji partycypacji TBS:

Cesja partycypacji TBS wzór

cesja-partycypacji-tbs-wzor-pdf-doc

Cesja partycypacji TBS wzór

4.7/5 - (3 votes)

2 komentarze do Kto może zostać partycypantem TBS?

 1. Jeżeli jestem w związku małżeńskim z dwójką dzieci (ale chce się z nimi wyprowadzić od męża z mieszkania służbowego) to mogę w ogóle starać się o mieszkanie w TBS, czy dopiero po rozwodzie?

 2. Jestem tylko najemca, partycypntem jest moja corka ale zdazylo sie cos takiego ze po smierci meza w 2016r odwrocila sie ode mnie i nie chce miec nie tylko kontaktu ale tez powrotu do zmiany formy partycypacji.W 2000 r.to my z mezem bylismy dla niej partycypantami ale w zwiazku z jej wyjazdem na stale do Niemiec zrobilismy przepisanie z siebie partycypacji na nia,takie byly owczesne przepisy.
  Czy jest jakakolwiek szansa na zmiane poprzez TBS czy sadownie?Mam 70 lat i zamieszkuje sama,jestem tez chora a mieszkanie miesci sie na II p.pisanie listow z prosba o zmiane decyzji bez odpowiedzi a ja chcialabym starac sie na zamiane w in.miejscu na parterze.
  prosze o pomoc.
  z powazaniem
  B.Pacholska

Komentowanie jest wyłączone.