Kto może zostać partycypantem TBS

Kto może zostać partycypantem TBS

 

Partycypant jest to podmiot, który w zamian za udział w kosztach budowy lokalu mieszkalnego ma prawo wskazania osoby, z którą – z chwilą zakończenia budowy i przekazania budynku do użytkowania – Towarzystwo Budownictwa Społecznego zawrze umowę najmu lokalu mieszkalnego.

Partycypantem może być:

– osoba fizyczna;

– pracodawca, działając w celu uzyskania lokali mieszkalnych dla swoich pracowników;

– osoba prawna mająca interes w uzyskaniu mieszkania przez wskazaną przez nią osobę;

– powiat, gmina lub związek międzygminny.

Koniecznie sprawdź  Zalecenia do umów i statutów TBS

2 komentarze do Kto może zostać partycypantem TBS

  1. Jeżeli jestem w związku małżeńskim z dwójką dzieci (ale chce się z nimi wyprowadzić od męża z mieszkania służbowego) to mogę w ogóle starać się o mieszkanie w TBS, czy dopiero po rozwodzie?

  2. Jestem tylko najemca, partycypntem jest moja corka ale zdazylo sie cos takiego ze po smierci meza w 2016r odwrocila sie ode mnie i nie chce miec nie tylko kontaktu ale tez powrotu do zmiany formy partycypacji.W 2000 r.to my z mezem bylismy dla niej partycypantami ale w zwiazku z jej wyjazdem na stale do Niemiec zrobilismy przepisanie z siebie partycypacji na nia,takie byly owczesne przepisy.
    Czy jest jakakolwiek szansa na zmiane poprzez TBS czy sadownie?Mam 70 lat i zamieszkuje sama,jestem tez chora a mieszkanie miesci sie na II p.pisanie listow z prosba o zmiane decyzji bez odpowiedzi a ja chcialabym starac sie na zamiane w in.miejscu na parterze.
    prosze o pomoc.
    z powazaniem
    B.Pacholska

Komentowanie jest wyłączone.