Jarocińskie TBS buduje 400 mieszkań komunalnych

TBS Jarocin Sp. z o.o. buduje 400 mieszkań komunalnych, których głównym inwestorem jest BGK. Jarociński TBS obiecuje wybudować metr mieszkania w stawce 2,5-3 tys. zł/mkw. Dzięki tak niskim kosztom budowy mkw koszt czynszu nie będzie duży, będzie wynosił  niewiele, bo dla mieszkania 50 mkw. jedynie 500 zł + rachunki. Tak niski czynsz jest możliwy dzięki niskim kosztom budowy a w szczególności dzięki niedrogiej ziemi na Jarocińskim terenie.

Mieszkania komunalne powstaną docelowo w kilku lokalizacjach: I etap: Witaszyce, Siedlemin oraz w Jarocinie przy ul. Leszczyce, w tych lokalizacjach powstanie 168 mieszkań, natomiast II etap: Łuszczanów, Potarzyca i na ul. Siedlemińskiej w Jarocinie gdzie powstaną łącznie 232 mieszkania komunalne.

Plan osiedla mieszkań komunalnych

Osiedla mieszkań komunalnych składać się będą z modułów, z których każdy pomieści 6 mieszkań: 4 mieszkania o pow. 55 mkw oraz 2 mieszkań na poddaszu o pow. 36 mkw. Każdy moduł mieszkania będzie składał się z 3 kondygnacji (parter, piętro i poddasze) TBS Jarocin planuje rozpoczęcie budowy na maj/czerwiec tego roku.

O mieszkania można aplikować na stronie Jarocińskiego TBS-u gdzie pobieramy aplikację, wypełniamy i zanosimy do oddziału. Po przyznaniu mieszkania należy wpłacić na konto TBS-u 12-krotność miesięcznego czynszu jako kaucję.

Rate this post