Jak zamontować rolety dzień noc? Praktyczny poradnik

Samodzielny montaż rolet dzień noc wydaje Ci się niemożliwy? Nic bardziej mylnego! W tym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Zobaczysz, że obejdzie się bez opłacania drogich specjalistów i niepotrzebnego stresu.

Dobrze przygotowanie to podstawa, dlatego zapraszamy Cię do pozostania z nami. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez etapy montażu rolet dzień noc.

Typy rolet dzień noc

Rolety dzień noc dzielą się na kilka rodzajów. Pierwszy to rolety mocowane bezinwazyjnie, czyli przyklejane do ramy okiennej lub zawieszane na ramie. Drugi typ to rolety, których montaż wymaga trwałej ingerencji w okno lub ściany.

jak-zamontowac-rolety-dzien-noc

Rolety dzień noc montowane bezinwazyjnie, szczególnie te przyklejane na taśmę, są naprawdę proste w obsłudze. Zazwyczaj wystarczy tylko równo przykleić poszczególne elementy do ramy okiennej. Rolety zawieszane na oknie na specjalnych uchwytach składa się niczym klocki Lego, a co ważniejsze, zawsze dołączona jest do nich instrukcja.

Nieco więcej zamieszania wymagają rolety mocowane na stałe, dlatego to na nich skupimy się w dalszej części artykułu.

Zanim zaczniesz

Kluczem do sukcesu podczas majsterkowania w domu jest odpowiednie przygotowanie. Często amatorzy rozpoczynają już prace i przykładając wiertarkę do ściany, przypominają sobie, że zapomnieli o niezbędnych śrubach czy miarce. W takich momentach łatwo jest zniechęcić się do dalszych działań.

By nie popaść w frustrację podczas montowania rolet, upewnij się na początku, że masz pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia. Niezbędne będą: ołówek do zaznaczania, miarka do dokładnych pomiarów oraz poziomica. Nie zapomnij też o wiertarce i śrubokręcie! Jeżeli zestaw jest już skompletowany, możesz brać się do pracy.

Montaż rolet dzień noc

Chociaż rolety mocowane do ramy okiennej różnią się pod kilkoma względami od tych montowanych do ściany, na szczęście proces ich instalowania jest niemal identyczny.

Jeżeli nie wiesz jeszcze, który z typów rolet dzień noc najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, koniecznie zerknij na stronę sklepu Familyrollo: https://familyrollo.pl/rolety/rolety-dzien-noc. Znajdziesz tam nie tylko przykładowe produkty, lecz także dokładny opis każdego z rodzajów rolet.

Pamiętaj, że proces montowania może się różnić w zależności od producenta wybranej przez Ciebie rolety oraz rodzaju posiadanego okna. Poradnik ten zawiera ogólne wskazówki, które mogę okazać się przydatne, jednak zawsze należy zapoznać się z konkretną instrukcją od producenta rolety, by przypadkowo nie uszkodzić produktu.

Montowanie rolet dzień noc krok po kroku

Instrukcja montażu rolet dzień noc to podstawa

Choć legenda głosi, że nikt nie czyta instrukcji, my zdecydowanie odradzamy Ci takie podejście. Dokładnie zapoznaj się z wytycznymi producenta. Rozpakuj zestaw i upewnij się, że nie brakuje żadnych elementów.

Zaznacz miejsce montażu rolet dzień noc

Dokładnie zaznacz, gdzie musi wywiercić otwory na kołki lub wkręty, czy to na ramie okiennej, czy na ścianie. Wykorzystaj miarkę, ołówek i poziomicę. Jeśli roleta ma dodatkowe uchwyty na prowadnice, nie zapomnij zaznaczyć także ich lokalizacji. Pamiętaj, że niewłaściwie zamontowane rolety mogą nierówno opadać, a w konsekwencji nawet się przetrzeć.

Czas na prowadnice i rolety dzień noc

Wywierć otwory w zaznaczonych miejscach, oczyść je z zanieczyszczeń i przyczep prowadnice do ramy okna, używając dołączonych śrub lub taśmy. Następnie przykręć także kasetę z roletą na górze okna, zgodnie z wytycznymi producenta. Upewnij się, że jest stabilnie przymocowana. Wreszcie rozwiń roletę i przymocuj do dolnej prowadnicy, jeżeli taką posiada.

Kontrola jakości

Delikatnie sprawdź, czy roleta łatwo się rozwija i zwija z powrotem. Zwróć uwagę, czy materiał nie deformuje się po jednej stronie po rozwinięciu. To mogłoby sugerować, że roleta jest niewłaściwie zamontowana i wymaga korekty. Na zakończenie upewnij się, że wszystkie elementy są solidnie zamocowane.

Gotowe! Rolety dzień noc zamontowane

Od teraz możesz już cieszyć się długo oczekiwanym zacienieniem w pokoju. Wiesz już, że montaż rolet dzień noc nie jest wcale trudny.

Jeżeli poszukujesz najwyższej jakości produktów do zasłaniania okien, odwiedź stronę internetową sklepu Familyrollo. Znajdziesz tam bogatą gamę produktów i unikalne pomysły na aranżacje, które przemienią Twoje wnętrze.

Rate this post
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl