Zwrot partycypacji – jak wyliczyć

This topic contains 2 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 5 months temu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #844

  Anonim

  W roku 2002 moja mama podpisała umowę partycypacyjną z TBS we Wrocławiu. Zostałam wskazana jako najemca i zamieszkałam w mieszkaniu w roku 2004. W chwili obecnej chciałabym zrezygnować z najmu a moja mama odzyskać partycypację. Jaką kwotę powinien zwrócić jej TBS? Zgodnie z umową jest to kwota z przed 10 lat pomniejszona jeszcze o 5%, jednocześnie ustawa o popieraniu niektórych form budownictwa społecznego stanowi „dniu zwrotu kwota partycypacji powinna odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu.”
  BS stoi na stanowisku, że ustawa mnie nie dotyczy bo nowelizacja weszła w roku 2005, jednocześnie z tego co widzę oryginalny tekst ustawy w ogóle nie odnosił się do kwestii zwrotu partycypacji. Proszę o opinię jaka kwota mi się należy. Jeśli niższa to w mojej opinii wydaje się to być niezgodne z zasadą równego traktowania.

  #4056

  Anonim

  .

  #4081

  Anonim

  Zwracają kwotę wpłaconą. Odpowiedzi już są na forum w tematach z partycypacją. Ustawa cię dotyczy ale przed 2005 rokiem.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.