ZWROT MIESZKANIA DO TBS

This topic contains 3 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 4 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #868

  Anonim

  .

  #4195

  Anonim

  Zastanawiam się nad zwrotem mieszkania do TBS. Umowa najmu bez osoby partycypanta została podpisana w 2008 roku. Wpłaciliśmy 30% wartości mieszkania i kaucję. Czy TBS zwróci mi wpłacone pieniądze + dodatkowe pieniądze za wykonanie prac w lokalu (położenie parkietu, terakoty, wstawienie nowych drzwi) + dodatkowe pieniądze za przeliczenie kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej. Jeśli tak to na jakich zasadach.
  Jeśli TBS nie zwróci mi tych kosztów to czy mogę wskazać osobę, która będzie chciała przejąć po mnie to mieszkanie i dogadać się z nią na zwrot chociaż częściowo zainwestowanych pieniędzy.

  #4201

  Anonim

  Jeżeli nie wnosiłaś na piśmie o zgodę na ulepszenie lokalu i takowej nie otrzymałaś nie otrzymasz za to nic.
  Proponuję, bo to „zależy jak leży” – przejść się do TBS bo telefonicznie mogą zbywać i się zapytać czy możesz kogoś wskazać do zamieszkania. W tym przypadku tylko szybciej o zwrot wpłaconych kwot.
  Nie wiem co znaczy 30% bez osoby partycypanta?
  To była zawarta umowa partycypacji czy nie?
  Kaucja wypłacana jest po waloryzacji – czyli aktualnej cenie 1m2 natomiast partycypacja po aktualnym wskaźniku. W związku z tym że wypłatę partycypacji uzależnia się od wpłaty partycypacji (opłaty manipulacyjnej) przez nowego partycypującego zwrot może trwać nawet rok.
  Lepiej przejść się i zapytać osoby która się tym zajmuje żeby wiedzieć najlepiej. W moim TBS w ogóle nikt nie robi problemów więc i tak proponuję 🙂
  Nie wspominaj tylko że chcesz żeby ci przyszły najemca płacił za wprowadzone udoskonalenia bo jeżeli do tego dojdzie to będzie umowa między nim a tobą.

  #4202

  Anonim

  ” czyli aktualnej cenie 1m2 „
  miało być 1m2 który się w czynszu

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.