Znajoma chce mi odstąpić mieszkanie

This topic contains 7 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 6 months temu.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #755

  Anonim

  .

  #3610

  Anonim

  witam
  Znajoma chce mi i mojej rodzinie odstąpić mieszkanie,ale nie wiemy jak to zrobić,aby było uczciwie ,legalnie i zgodnie z prawem.
  U nas w mojej miejscowosci jeszcze nikt nie dokonał cesji.Byłam u Pani notariusz,ale Ona też nic na ten temat nie wie i powiedziala,ze powinniśmy udać się po zgodę do TbS i z nimi sie dogadać
  Jak to można zrobić? – pragnę dodać,że o mieszkanie z TBS staramy się już od dłuższego czasu ,ale zapewne nie dostaniemy

  #3662

  Anonim

  Skoro ma być legalnie i uczciwie, to proponuję po prostu wypełnić wniosek do TBSu… z tą tylko różnicą, że wskazać w nim konkretny adres (nr domu i mieszkania).
  A przed wypełnieniem wniosku radzę po prostu tak po ludzku pogadać z paniami sekretarkami z TBSu i zapytać je jak one to widzą. To właśnie od tych pań najwięcej zależy, a niekiedy ich rady są na wagę złota.
  Jeżeli już ma pani złożony wniosek w TBS, to tym bardziej ma pani szanse otrzymać przydział.
  Posiadanie informacja o tym, że JEST wolne mieszkanie jest w takich sytuacjach często kluczowa 🙂

  #3743

  Anonim

  niestety mieszkanie otrzymała inna osoba

  #3744

  Anonim

  Niektóre TBSy mają słabych prawników. Np w jednymTBSie pod Warszawą podpisuję się umowe partycypacyjną, w której jest mowa o późniejszym zawarciu umowy najmu. Jeśli przeniosę prawa z tej umowy na inna osobę (cesja) to oczywiste jest, że może ona (po spełnieniu wymagań) żądać zawarcia umowy najmu i zdanie TBSu nic to tego nie ma.

  #3749

  Anonim

  a jeśli u nas tylko w mieście czynsz * 12 miesięcy tylko taka opłata to jak przekazac innej osobie mieszkanie można cesją???

  #3750

  Anonim

  Czyli zerowa partycypacja.

  #3751

  Anonim

  tak – zerowa
  czyli nie ma szans,a cesja nic nie da?

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.