zgłosic czy nie

This topic contains 17 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #885

  Anonim

  mieszkamy w tbs ja mąż i pełnoletnia córka ja jestem najemca córka dostała w lutym od babci w darowiznie mieszkanie w tej samej miejscowości z dożywotnią służebnością i nie wiem czy mam poinformowac tbs o tym

  #4281

  Anonim

  .

  #4279

  Anonim

  zgłosić że córka nie zamieszkuje w TBSie

  #4282

  Anonim

  uważam, że nie ma zupełnie powodu aby to zgłosić. Jeżeli w trakcie podpisywania umowy najmu nie była córka właścicielem innego mieszkania, to teraz może nim być. Mój sąsiad jest najemcą i partycypantem od kilku lat. Niedawno stał się właścicielem i mieszkania i domu i co? nadal zamieszkuje w budynku tbs-owskim, czemu? Bo takie jest prawo.

  #4283

  Anonim

  Nieprawda. Mylisz się. Fakt, że ktoś otrzymał tytuł prawny do lokalu mieszkalnego w tej samej gminie(! to ważne) trzeba zgłosić. Takie są przepisy TBS. Chyba, że mieszkanie znajduje się w innej gminie, wtedy to nie obowiązuje.

  #4284

  Anonim

  Art. 30.3 ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego:
  „Najemca jest obowiązany składać towarzystwu raz na 2 lata, w terminie do dnia 30 kwietnia danego roku, deklarację o średnim miesięcznym dochodzie przypadającym na gospodarstwo domowe w roku poprzednim oraz informować towarzystwo niezwłocznie o uzyskaniu tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego.”

  Czyli trzeba zgłaszać niezwłocznie.

  #4285

  Anonim

  córka nie jest najemcą.

  #4288

  Anonim

  Ale jest osobą zgłoszoną do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu TBS. Dotyczy to wszystkich ,które są zgłoszone. Więc jak chcesz kombinować, to wymelduj córkę i tyle.

  #4291

  Anonim

  Mieliśmy taką sytuację, że odziedziczyliśmy ułamkową część mieszkania w spadku (ale jesteśmy właścicielami na papierze, bo lokal jest zamieszkany przez osobę mającą największe „udziały”).

  Stresowaliśmy się tym i zastanawialiśmy się co z tym zrobić i czy to zgłaszać. Pierwotny plan był taki żeby nic nie mówić TBSowi, ale pomyśleliśmy, że w przyrodzie zawsze znajdzie się jakiś „życzliwy”, który na nas „doniesie” do TBSu. Woleliśmy więc sami to zrobić.

  Prezes TBSu okazał się bardzo ludzki i stwierdził, że skoro to jest ułamek własności, to chyba nie zamieszkamy w przedpokoju tego lokalu.
  Zalecił nam więc żeby tego oficjalnie nie zgłaszać, bo to bez sensu.
  Żyjemy więc sobie spokojnie i bezstresowo 🙂

  Może Państwo również się zapytacie w swoim TBSie co w takiej sytuacji? Jeżeli w biurze pracuję Ludzie, a nie ludziska, to pewnie doradzą Wam jak postąpić.

  Skoro córka jest już pełnoletnia, to myślę, że wcale niegłupie byłoby zameldowanie jej w mieszkaniu babci… no chyba, że wiązałoby się to z wyższym czynszem (ale chyba raczej nie).

  #4293

  Anonim

  dziekuję bardzo za wszystkie wpisy byłam u prezesa i zapytałam był bardzo miły i powiedział żeby córkę wymeldowac i tak też zrobiłam wymeldowałam i zameldowała sie na tym mieszkaniu co dostała w darowiznie

  #4294

  Anonim

  Wskutek darowizny zostałem właścicielem innego mieszkania a oboje jesteśmy najemcami ? Czy mogę umowę najmu przepisać na żonę a sam się wymeldować ? Czy taki zabieg wymaga cesji ?

  #4303

  Anonim

  Proszę mi powiedzieć, a co w sytuacji gdy najemca mieszkania tbs, ma tytuł prawny do innego mieszkania, które zakupił później?
  Jakie z tego wypływają wnioski?
  Ma prawo mieszkać dalej w budynku tbs? (jest tez partycypantem.

  #4300

  Anonim

  Jeśli w tej samej miejscowości powinien poinformować TBS, który albo rozwiąże umowę albo będzie kazał płacić 2 razy większy czynsz.
  Jeśli w w innej miejscowości nie ma to znaczenia

  #4310

  Anonim

  Ludzie chyba nie umieją czytać ze zrozumieniem.
  Skoro warunkiem mieszkania w mieszknaiu TBS i meldunku tam jest BRAK tytułu prawnego do jakiegokolwiek lokalu mieszkalnego w tej samej gminie, to chyba logiczne jest, że skoro KUPILIŚCIE mieszkanie później ,to macie do niego tytuł prawny. To oznacza, że musisz się wymeldować z TBS albo przenieść tytuł prawny do kupionego mieszkania na kogoś innego – dziecko ,matkę itp.

  #4311

  Anonim

  Jak nabycie prawa nastąpiło już po zamieszkaniu w TBS to TBS nie obchodzi to że nabyto prawo do innego mieszkania.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)

You must be logged in to reply to this topic.