zebrania partycypantow i fundusz remontowy

This topic contains 4 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 9 years, 8 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #913

  Mroov
  Participant

  Czy ktos z Was orientuje sie czy wogole cos takiego jak zebrania partycypantow i spotkanie z zarzadem TBSu sa praktykowane? W ponad 12 letniej historii naszego TBSu takiego spotkanie nie odbylo sie nigdy. Nigdy tez nie zapraszano partycypantow do udzialu w Zebraniu czlonkow czy WZ czy NWZ.

  Kolejna sprawa to czy TBS ma obowiazek tworzenia czegos takiego jak Fundusz Remontowy? Czy to jest oplata dodatkowa w stosunku do placonego czynszu czy jest ona zawarta w czynszu? Tak jak z zebraniami nigdy nie bylo tematu funduszu remontowego.

  #4498

  Mroov
  Participant

  .

  #4500

  Anonim

  przede wszystkima o jakim mieście i osiedlu jest mowa???

  #4501

  Anonim

  Co do funduszu to zależy co masz napisane w umowie. Jeżeli masz dodatkowo to masz dodatkowo, jeżeli nie to płacisz w czynszu.

  Będąc tylko partycypantem jesteś tylko partycypantem. Partycypujesz w kosztach wybudowania a nie funkcjonowania.

  Żeby mieć zebrania i uczestniczyć czynnie we wszystkim co się dzieje trzeba być udziałowcem, czyli posiadać udział. Sama kwota wpłaconej partycypacji Cię do tego nie upoważnia.

  #4502

  Anonim

  „Co do funduszu to zależy co masz napisane w umowie. Jeżeli masz dodatkowo to masz dodatkowo, jeżeli nie to płacisz w czynszu. „

  Oczywiście chodziło mi o stawkę najmu.
  W wielu przypadkach które znam 4% wartości odtworzeniowej stanowiącej czynsz wystarcza na pokrycie wszystkich opłat plus ewentualny wskaźnik nieściągalności. W przypadku kiedy występuje FR najczęściej 4% nie wystarcza lub stanowi mniej niż 4% a łącznie z FR stanowi 4%.

  Różnie można to interpretować.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.