zdanie mieszkania do tbs

This topic contains 7 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anka 6 years, 3 months temu.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #158

  Anonim

  Czy ktoś opuszczał mieszkanie tbs i otrzymal zwrot kaucji z tbs? interesuje mnie czy z kaucji zostala potrącona amortyzacja urządzeń sanitarnych?

  #1628

  Anonim

  Czy ktoś opuszczał mieszkanie tbs i otrzymal zwrot kaucji z tbs? interesuje mnie czy z kaucji zostala potrącona amortyzacja urządzeń sanitarnych?

  #1630

  Anonim

  wszystko zależy od tego jak długo mieszkałaś w tym mieszkaniu i czy nie było zadłużenia. warto dokładnie spisać protokół zdawczo odbiorczy i porównać z tym, który otrzymałaś odbierając mieszkanie. rozliczenie mieszkania odbywa się na podstawie „załącznika do regulaminu rozliczenia najemcy z tytułu opróżnienia lokalu mieszkalnego” zatwierdzonego przez Radę Nadzorczą TBS-u.
  ustalono w tym załączniku normatywne okresy użytkowania poszczególnych urządzeń techniczno-sanitarnych. nie może to być „radosna twórczość” pracownika TBS. Warto zwrócić się o naliczenie odsetek od wniesionej kwoty partycypacji, którą otrzymuje się w całości po opuszczeniu mieszkania (TBS „zapominają” o tym obowiązku).

  #1631

  Anonim

  mieszkałam 32 miesiące, zadłużenia nie było, o załączniku do regulaminu rozliczenia najemcy z tytułu opróżnienia lokalu mieszkalnego” zatwierdzonego przez Radę Nadzorczą TBS-u nie słyszałam, tbs zabrał mi z kaucji 900 zł tytułem amortyzacji urządzeń sanitarnych dodam że w umowie nie zapisu o tych kosztach.
  a o co chodzi z naliczeniem odsetek od wniesionej kwoty partycypacji?

  #1633

  Anonim

  Warto poprosić o regulamin spółki w którym jest informacja o sposobach rozlicznia najemców.
  od kwoty partycypacji należą ci się odsetki, bo przecież te pieniądze były zdeponowane na koncie bankowym tbs-u i „pracowały na siebie”. Najemcy nie są o tym informowani.

  #15270

  Bozena

  Podbijam temat. Ale czy zgodne jest z prawem , że TBS zabiera z kaucji za zużycie np sanitariatów?

  #21518

  Ano

  Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie poprzedniczki ?
  Zdawałem mieszkanie. Mieszkałem 15+ lat. Potrącone zostało mi ponad 2000 zł.
  W umowie nie ma ani słowa o takich rozliczeniach. Nie ma mowy o żadnych innych załącznikach wg których mam być rozliczany.
  TBS może uchwalić sobie regulamin i bez powiadomienia wdrożyć go w życie ?

  #21618

  Anka

  Za kilka dni zdaję mieszkanie. Wymogiem jest przywrócenie mieszkania do stanu pierwotnego.
  TBS zażyczył sobie m.in. malowanie piwnicy, wszystkich drzwi (łącznie z drzwiami od piwnicy) oraz malowanie balustrady na balkonie. Wydaje mi się to poważnym nadużyciem, bo ani balkon, ani piwnica nie jest wliczana do części użytkowej mieszkania i zazwyczaj odświeżenie balkonu czy piwnicy leży w gestii administratora budynku.
  Czy ktoś ma podobne doświadczenia ze zdawaniem mieszkania? Zastanawiam się jak to wygląda od strony prawnej.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.