Wyprowadzka z TBS

This topic contains 3 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  quba 6 years, 9 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #18309

  Robert

  Witam, chciałem poruszyć temat, który już tutaj był na forum, otóż wyprowadzam się z TBS a ten żąda ode mnie wymianę kuchni elektrycznej wolnostojącej z piekarnikiem gdyż ich zdaniem jest zniszczona. Kuchnia jest w pełni sprawna ma zwykłe ślady użytkowania w jednym miejscu pojawiła się rdza. Z tego co wiem TBS nie może żądać wymiany jeżeli była zgodnie eksploatowana więc teoretycznie prawo stoi po mojej stronie tylko że przedstawiciel TBS, nic sobie z tego nie robi i każe mi ją wymieniać. Jakie mam prawa? Co mogę zrobić?
  Proszę o podpowiedź.

  #18317

  górnik

  Obawiam się, że Tbs ma racje. W umowach zwykle jest napisane aby oddać mieszkanie w stanie w jakim się je wynajęło. Skoro tbs ma zastrzeżenie, że stan kuchni budzi wątpliwości to prawo stoi po ich stronie. Mimo, że sprzęt był dobrze użytkowany, to z biegiem lat się zużył…

  #18344

  anna s.

  Niektórzy dostają potrącenie za amortyzację. Prawo nie stoi po Twojej stronie niestety. Sprzęt pewnie jest w tak opłakanym stanie, że potrącenie nie wchodzi w grę a jedynie wymiana sprzętu na nowy.

  #18369

  quba

  Każdy sprzęt który był na wyposażeniu się amortyzuje. Do umowy powinien być załączony spis przewidywanego użytkowania danego sprzętu (baterie, ustępy itd.). Po tym czasie sprzęt podlega wymianie. Jeżeli czas jeszcze nie upłynął najczęściej z wypłacanej kwoty potrącana jest kwota zamortyzowana za dany sprzęt – w przeliczeniu ceny zakupu do lat użytkowania.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.