Wypłata partycypacji

This topic contains 5 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 13 years, 11 months temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #112

  Anonim

  Witam!
  Czy ktoś się orientuje ile czasu ma TBS na wypłacenie partycypacji w przypadku rezygnacji z mieszkania?(po 8 latach)…

  #1499

  Anonim

  Witam!
  Czy ktoś się orientuje ile czasu ma TBS na wypłacenie partycypacji w przypadku rezygnacji z mieszkania?(po 8 latach)…

  #1500

  Anonim

  Jestem najemcą i partycypantem od marca 2006 r. w TBS MARKi k/Warszawy. Wpłaciłem 46 000 zł. Nie liczę tych 20 000, które „włożyłem” w to mieszkanie. Jeśłi chce „oddać” im to mieszkanie (Na cesje – sprzedaż się nie godzą ) to jakiej kwoty mogę się domagać ?. Odsetki ustawowe od 46 000 za 4 lata to jakieś 76 000 zł. Proszę o podpowiedź lub ewentualnie na adres emailowy jak wyżej o kontakt z jakimś Adwokatem lub Kancelarią, która zna te tematy. Z tego co rozmawiałem ustnie z członkiem Zarzadu TBS to w razie oddania im mieszkanie to oddadzą mi nominalnie te 46 000 zł czyli jestem do tyłu ze 40 000 zł przez te 4 lataTak TBS-y krecą lody. W wykup na własność już nie wierzę. W Sejmie będą składać milion poprawek tak, żeby ta ustawa nigdy nie weszłą

  #1501

  Anonim

  Art. 29a. 26)

  3. W przypadku zakończenia najmu i opróżnienia lokalu kwota partycypacji, o której mowa w ust. 1, podlega zwrotowi najemcy nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia opróżnienia lokalu. W dniu zwrotu kwota partycypacji powinna odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu.

  4. W przypadku gdy umowa najmu uzależnia termin zwrotu kwoty partycypacji od zawarcia umowy najmu danego lokalu z następnym najemcą, zwrot kwoty partycypacji następuje z dniem zawarcia tej umowy, jednak nie później niż w terminie, o którym mowa w ust. 3.

  5. Towarzystwo może uzależnić zawarcie umowy najmu opróżnionego lokalu mieszkalnego od wniesienia przez nowego najemcę kwoty partycypacji w wysokości wypłaconej poprzedniemu najemcy.

  #1502

  Anonim

  W dniu zwrotu kwota partycypacji powinna odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu.

  To nie to samo co odsetki od wniesionej przez ciebie kwoty partycypacji.

  #1503

  Anonim

  Nie wiem jakiej wielkości jest twoje mieszkanie i ilu procentową partycypację wniosłeś, ale tu masz podaną aktualną wartość odtworzeniową

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.