wymeldowanie poprzedniego najemcy.

This topic contains 5 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 9 years, 8 months temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #924

  Anonim

  witam, mam pytanie do forumowiczów. w jaki sposób mogę wymeldować poprzednich najemców z zajmowanego prze ze mnie lokalu tbs. lokal którego obecnie jestem najemcą zamieszkuje od ponad roku. Poprzedni najemcy się nie wymeldowali i przychodzą do mnie listy od komornika adresowane do nich. Co mogę zrobić. Słyszałem że można wymeldować kogoś kto nie zamieszkuje lokalu w trybie Administracyjnym, ale jak to się ma do lokalu TBS. Czy to TBS może wymeldować poprzednich najemców w trybie administracyjnym?
  Pomóżcie proszę!!!

  #4547

  Anonim

  .

  #4548

  Anonim

  Spakuj wszystko do jednej koperty i napisz komornikowi że Pan Kowalski nie mieszka pod tym adresem od ponad roku. Będzie miał chłopaczyna robotę 🙂

  Weź umowę najmu i idź do UM do wydziału ewidencji ludności. W umowie masz datę od której tam zamieszkujesz więc jeżeli tego kogoś tam nie ma powinni wszcząć postępowanie z urzędu i go wymeldować.

  art. 35 ustawy o ewidencji ludności
  Organ gminy, o którym mowa w art. 28 ust. 1, wydaje z urzędu lub na wniosek właściciela lub podmiotu wskazanych w art. 28 ust. 2, decyzję w sprawie wymeldowania obywatela polskiego, który opuścił miejsce pobytu stałego albo opuścił miejsce pobytu czasowego przed upływem deklarowanego okresu pobytu i nie dopełnił obowiązku wymeldowania się.

  #4549

  Anonim

  Mogą robić pod górkę ale pamiętaj że Ty tu nie musisz nic załatwiać. To jest rola urzędu.

  #4550

  Anonim

  dzieki za odpowiedzi

  #4593

  Anonim

  Czy udało się wymeldować tych poprzednich najemców?
  Jestem ciekawa jak wygląda takie wymeldowanie i czy jest to łatwa sprawa.

  Co do listów od komornika… znając życie, to i tak będą przychodziły…. Nasi znajomi zamieszkali w mieszkaniu, gdzie lokatorka się wymeldowała, a mimo to przychodziły na jej nazwisko listy z różnych urzędów, banków itp.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.