Wykup TBS na własność

This topic contains 14 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  mariusz 4 years, 10 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #21551

  PiotrŁDZ

  Dzień dobry,
  raz na kwartał dostajemy od TBS propozycję wykupu mieszkania na własność.

  Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Czy lokal jest jakoś wydzielany i jest normalna księga wieczysta?

  Dziękuję i pozdrawiam
  Piotrek

  #21552

  ŁukasZ

  Witam. W którym mieście jest tak normalny TBS? U mnie oczywiście zakaz. Jak z kosztem za m2 w stosunku do cen rynkowych? Co z opłatami związanymi z marżą dla BGK?

  #21557

  PiotrŁDZ

  W Łodzi.

  Wychodzi 4.000 zł/m2.

  #21585

  Lokatorka

  Czy ktoś wie kiedy można będzie wykupić strzelecką w Warszawie?

  #21602

  joann

  Chyba w Warszawie jest zastój w tej sprawie. Sytuacja bez zmian. Chociaż wydaja mi się, że na Strzeleckiej, to chyba już ten kredyt do BGK powinien być prawie spłacony i pora się za to zabrać. Jeżeli nie będziemy upominać się o swoje, to kolejne lata spłacania. Generalnie niezły zysk dla TBS. Warto teraz się za to zabrać, bo obecnie są naprawiane w Warszawie różne „przekręty”. Może coś uda nam się zdziałać. Tylko nie możemy odpuszczać.

  #21609

  Martinez

  Petycjami odnośnie zmiany przepisów dotyczących realnego wykupu TBS obecny rząd powinien być zasypywany regularnie. Pytam się kiedy, jak nie teraz możliwa jest zmiana w tym zakresie? Nastały rządy pro-społeczne, mamy programy typu 500+, mieszkanie+ itp. Czy to właśnie nie jest ten czas żeby upomnieć się również o zmiany w zakresie ustawy o TBS?

  #21614

  joann

  Owszem to jest ten czas. Pewnie lepszego nie będzie. My w zasadzie nie chcemy nic za darmo. Chcemy tylko, aby to co spłacamy z własnych pieniędzy przez całe lata stało się w końcu naszą własnością. Tak byłoby po prostu sprawiedliwie. A więc do dzieła. Sprawę należy nagłośnić, a sąsiadów powiadomić. Porozwieszać informacje na klatkach schodowych, aby czytali forum. Szybko uzgodnić jakąś wspólną linie działania. Myślę, że nie ma na co czekać. Zwłaszcza, że wiem, iż niektóre TBS-y mają problemy finansowe i tak naprawdę nie wiadomo czy regularnie spłacają raty kredytu do BGK, czy tylko np. odsetki, a mieszkania są nadal obciążone. Trzeba szybko się tym zająć. Zresztą TBS w kłopotach finansowych będzie bardziej skory do zgody na wykup mieszkań przez najemców.
  Trzeba też nagłośnić sprawę, jak to naprawdę wygląda, bo wśród społeczeństwa i dużej części mediów TBS-y to to samo co mieszkania socjalne, które są przydzielane bezpłatnie i z dużo niższym czynszem. Niewiele się mówi o przecież finansowane z naszych środków i tak w zasadzie, to nikt nam łachy nie robi.

  #22427

  Anonim

  Od kilku lat korzystam z mieszkania w systemie TBS. W ostatnim czasie zadzwoniłem do TBS Warszawa Północ z pytaniem czy jest możliwość wykupienia mieszkania na własność. Pani poinformowała mnie że w związku z uchwałą rady miasta st. Warszawa na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Czy ktoś ma jakieś wieści odnoś odkupu mieszkań w Warszawie przy ul. Strzeleckiej ?

  #22429

  Mariola

  Witam!
  Jestem partycypantem w mieszkaniu w Boguchwale.
  Nadszedl czas, ze chce wykupic z mezem mieszkanie
  Poczatkowo TBS okreslil, ze nie ciaza na nas zadne podatki od kupna mieszkania, poniewaz jest to mieszkanie z rynku pierwotnego.
  Teraz TBS zmienil zdanie i stwierdzil, ze jest to mieszkanie z rynku wtornego i ciazy na mnie obwiazek podatkowy w wys. 2%.
  Czy ktos ma doswiadczenie w tej sprawie?
  Mam wrazenie, ze TBS chce uniknac oplaty podatku jakaponosi w przypadku sprzedazt mieszkania z rynku pierwotnego.
  Zaznaczam, ze jestem pierwszym i jedynym najemca.

  #23507

  Ewa

  Niestety myślę że zmiana będzie możliwa po zmianie partii rządzącej w Warszawie Ale niestety tak się nie stało

  #23975

  Adrian

  Witam!
  Czy ma ktoś może informację odnośnie wykupu mieszkania TBS chodzi mi czy mam prawo się domagać od TBsu ile pozostało spłaty kredytu i czy w ogóle będzie sprzedaż mieszkań chodzi mi o informację? Niestety czynsz w ostatnich latach troszkę urósł i zastanawiam się czy jest dalej warto najmować przy czynszu 1230zł w zimę w Pruszczu Gdańskim. Niestety od Prezesa nie można żadnych informacji wyciągnąć twierdzi że to nie nasza sprawa najmujących.

  #24141

  TBS-IANKA

  WITAM, CZY KTOŚ WIE KIEDY BĘDZIE MOŻNA WYKUPIC MIESZKANIA TBS NA ZAOKOPOWEJ W WARSZAWIE?

  #24245

  MAT

  Jak się władza w Wawie zmieni czyli jeszcze ok 3,5 roku jak się nie pomyliłem

  #24989

  abc

  piszą, że jest szansa na wykup

  #25525

  mariusz

  piszcie petycje w sprawie wykupu do Ministerstwo
  Inwestycji i Rozwoju, może obecny rząd coś zareaguje

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.