wykup mieszkania – zasady

This topic contains 20 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 9 years, 4 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #996

  Anonim

  mam teoretyczne pytanie o wykup mieszkania głównie o podstawowe zasady. Czy w takim przypadku musze wpłacić całą gotówke za mieszkanie czy spłacam sobie co miesiąc raty bez konieczności brania kredytu ? jeśli już to w w jakiej kwocie ? dodam że czynsz za wynajęcie to 550 zł, aczkolwiek jeśli w tym jest spłata mieszkania to nie spłaciłbym do końca zycia więc wtedy te raty są odpowiednio większe ? o ile procent ? jak to wygląda wogóle jesli chodzi o wykup krok po kroku ? dotąd się tym nie interesowałem, zgłębiłem jedynie temat wynajmu

  #4857

  Anonim

  .

  #4859

  Anonim

  Wszystko zależy od właściciela. Generalnie sprzedającemu nie opłaca się sprzedawać. Po 20 latach spłacisz kredyt w czynszu i przez następne 20 lat będzie płacił czynsz taki sam.

  #4860

  Anonim

  Mój przedmówca pisze kompletne głupoty!
  Obecnie ustawa dopuszcza wykup ale warunki nie są zbyt korzystne, bo najemca oprócz spłaty kredytu w BGK musiałby jeszcze zapłacić cenę rynkową mieszkania. Dlatego na tym portalu można podpisać petycję do rządu o zmianę ustawy:

  W przypadku wykupu mieszkania płacisz dużo niższy czynsz, bo odpada część z którego TBS spłaca kredyt w BGK. Wtedy możesz z innymi lokatorami założyć wspólnotę i sobie ustalicie czynsz jaki zechcecie.

  #4861

  Anonim

  Wspólnota powstaje z mocy prawa przy wykupie pierwszego lokalu 🙂

  #4863

  Anonim

  ale jak wygladaja spłaty ? płace niższy czynsz ale jaką rate co miesiąc ? czyli generalnie na tą chilwe jśli chodzi o wykup to sytuacja nie wyglada za korzystnie > (pomijam że 190 000 zł za 55 m w małej mieścinie to za tyle można dom postawić)

  #4864

  Anonim

  chyba nie spłaciłbym w czynszu takiej kwoty przez 20 lat. Czyli generalnie przy wykupie jest tak jakbym miał kredyt ? raty spłacam do BGK a nie do TBSu ? Na TBS mialem sie zdecydować głownie dlatego bo nie chciałem kredytu ale widze że cudów chyba nie ma, tak czy tak dlug

  #4865

  Anonim

  co to znaczy że oprócz rat kredytu musiałbym zapłacić cene rynkową mieszkania ?

  #4866

  Anonim

  Przed zamieszkaniem partycypant/najemca wpłaca 30% partycypacji na budowę. Na pozostałe 70% TBS zaciąga kredyt w BGK, który jest spłacany w czynszu przez najemcę.
  Obecne przepisy są takie, że jakbyś teraz wykupywał to spłacasz kredyt jaki pozostał w BGK i jeszcze musisz dopłacić te 70%. Tak pojebaną ustawę wprowadziła Platforma Obywatelska przed wyborami, chcąc udobruchać najemców TBS.

  #4867

  Anonim

  Pani Jadwigo_wawa,
  proszę zacytować, gdzie w ustawie napisane jest, że należy spłacić kredyt i NASTĘPNIE zapłacić za 70% mieszkania według ceny rynkowej?

  #4868

  Anonim
  #4876

  Anonim

  A w tym linku masz o tym jak ludzie się dali nabrać w program Mieszkanie dla Młodych kupując własnościowe na kredyt. Skorzystały banki i deweloperzy:

  TBS był, jest i będzie najtańszą formą pozyskania mieszkania. Programy na tych zasadach funkcjonują doskonale w innych cywilizowanych krajach a u nas się je wygasza, by lud przepłacał za „własnościowe”.

  #4877

  Anonim

  Moja jedyna obawa dotyczy sytuacji kiedy (jeśli to możliwe w tym kraju) dostanę emeryturę w wysokości 40% swoich obecnych dochodów a czynsz zostanie na obecnym poziomie lub najprawdopodobniej wyższym.

  #4873

  Anonim

  czyli teoretycznie – mieszkanie kosztuje 180 000 zł, wpłacam 30 %, pozostałem 70 musze spłacić jako kredyt czyli 126 000 zł, i oprócz tego drugie 70 % ? czyli drugie 126 000 ? czyli jedna kwota idzie do banku jako spłata a druga do TBS ?

  #4874

  Anonim

  edox tak.
  Według tej ustawy autorstwa PO – trzeba spłacić kredyt w BGK i można wykupić po cenie rynkowej mieszkanie. Masz partycypacje 30% to wpłacasz 70%, masz 10% to wpłacasz 90%, itd. Nie ma tam wzmianki o tym by rozliczyć to co się przez lata spłaca w czynszu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)

You must be logged in to reply to this topic.