Wykup mieszkań TBS

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 11 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #683

  Anonim

  Kiedy w końcu będzie szansa na wykup mieszkań po przystępnej cenie? Czy sprawa posunęła się na przód? Czy ktoś ma jakieś nowe wieści na ten temat? Mieszkam w TBS-ie już 12 lat i spłacam ich kredyt oraz wysoki czynsz. Jak długo jeszcze będzie to wszystko trwało?

  #3310

  Anonim

  .

  #3311

  Anonim

  Z tego, co się orientuję, to pojawiają się takie możliwości, w zależności od TBS.
  Niestety o atrakcyjnych cenach nie ma mowy. Cena może być co najwyżej rynkowa i moim zdaniem jest to jak najbardziej słuszne. Zaoferowanie atrakcyjnych cen prowadziłoby do nadużyć i robieniu „biznesu” na TBS, a nie o to chodzi.
  Z moich obliczeń wynika, że licząc partycypację, kaucję, wysokość czynszu wliczając w to kwotę spłacanych rat kredytu jest i tak niska i takie rozwiązanie jest dużo korzystniejsze niż np. kupno mieszkania na raty lub wynajem i o to chodzi.

  Co do wykupu na własność, to przecież 30% partycypacji jest i tak promocyjną ceną, bo jest to faktyczny koszt budowy, nie zarabia na tym deweloper tyle, co na rynku, a mieszkanie dostajemy wykończone.

  #3314

  Anonim

  Dopóki przepisy się nie zmienią nikt nie jest zainteresowany wykupem mieszkań. Starzy najemcy nie mogą rozliczyć partycypacji, ponieważ nie byli partycypantami, a TBS-y twierdzą, że cesja nie jest możliwa. Nie uwzględnia się również czynszu z którego spłacany jest kredyt zaciągnięty przez TBS. Nie wiem co przedmówca miał na myśli z tą 30%-ową partycypacją, przecież cały czas płaci za nie swoje.

  #3319

  Anonim

  Mnie wykup też interesuje, ale nie po cenie rynkowej (bo to by było bez sensu 🙂

  Z drugiej strony nie narzekam na TBS. Nawet jeśli spłacamy w czynszu kredyt z KFM, to i tak nie musimy spłacać ogromnych odsetek, którzy płacą ludzie kupujący mieszkania na własność na kredyt z banku.

  Płacę czynsz i mnie już nic więcej nie interesuje. A „własnościowcy” oprócz płacenia czynszu muszą jeszcze martwić się ratami kredytu.
  I tak będą właścicielami mieszkania dopiero za 30 lat. A do tego czasu nie mają żadnej gwarancji, czy kiedyś bank ich nie zlicytuje jeżeli kiedyś będą mieli problemy z płaceniem kredytu.

  Co więcej – w TBSie jestem wolna. Jak mi się znudzi mieszkanie w Pcimiu Dolnym, to zawsze mogę się wyprowadzić do Wąchocka i dostanę z powrotem do rączki moją partycypację.
  A ci co mają mieszkanie własnościowe, to niestety są do niego przykuci co najmniej na kilkadziesiąt lat. A nawet jakby chcieli je sprzedać, to poniosą same straty. Od 2009 mieszkania ciągle tanieją. Jakby sprzedali swoje mieszkanie teraz to zostaliby bez mieszkania i z dużym kredytem na karku, bo pieniądze ze sprzedaży nie pokryłyby długu w banku.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.