Wykup

This topic contains 12 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 8 years, 2 months temu.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #912

  Anonim

  .

  #4493

  Anonim

  Witam wszystkich,
  informuję,że od LTBS Botanik, niestety ale jeszcze nie mozemy wykupić mieszkań!!!.Dziwne jest to że od LTBS musimy odkupić Nasze mieszkania jak oni tylko zaciągneli kredyt i to tylko i wyłącznie dzięki NASZYM partycypacjom!!!. Oni tylko wybudowali,więc na jakiej podstawie prawnej mają coś do powiedzenia do mieszkań które są własnością BGK 70% i Naszą 40%. Fakt, że dwa miesiące temu w dwóch blokach chodziła jakaś śmieszna Rzeczoznawca i “wyceniała ” mieszkania!. Po co, tego nikt nie wie,chyba że LTBS ma ochotę oddać nam większą partecypację, bo do tego się zbliża.Wiemy doskonale że w 2008 r. dawny prezes G B,został skazany prawomocnym wyrokiem na 1,5 roku więzienia za nadużycia finansowe i działania na szkodę innej spółki TBS, lecz to nie dało żadnego obrazu naszym Urzędnikom, by zamknąć ten prywatny FOLWARK i pozwolić Nam Inwestorom spłacać spokojnie zaciagnięty kredyt przez LTBS na budowę mieszkań. Wiemy z również że LTBS kuleje finansowo,bo nie płaci za media zganiają winę na najemców straszą ich zgłoszeniem do KRD,lecz to jest nie prawdą. Patrząc na te lata które mijają przez które płacimy zawyżone opłaty nawet te które ustala wojewoda a Urzędnicy nawet tacy jak ministrowie nie reagują na Nasze skargi, proponuję zaprzestania płacenia czynszu do LTBS od 01.08.2014,moze wówczas LTBS się zreflektuje i pójdzie po rozum do głowy,że nie ma do czynienia z potulnymi barankami jak do dnia dzisiejszego. Jeżeli będziemy wszyscy trzymać się razem jak wiele lat temu to zło zostanie zwyciężone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  #4494

  Anonim

  W Polsce jest kapitalizm. Proponuję odkupić udziały w tej spółce zoo i jako właściciel wydać decyzję o sprzedaży. Mieszkania są własnością TBSu a nie banku BGK czy lokatorów. i

  #4495

  Anonim

  kapitalizm kapitalizmem,ale jak ludzie przestaną płacić czynszu to będzie upadłosć LTBS-u i to BGK przejmie wszystko, co póżniej będzie chciał dogadac się z potencjalnymi właścicielami a nie LTBS-em, który oczywiście nie mógł spłacić kredytu ,bo ludzie przestali mu płacić. I w taki sposób LTBS zostanie pogoniony, a ludzie w końcu będę płacić to za co muszą i właśnie to jest kapitalizm……..
  Pozdro……….

  #4496

  Anonim

  Dobrze gadasz mac…………..

  #4497

  Anonim

  TBS skieruje wnioski do sądu o nakaz zapłaty, a potem do komornika o egzekucję z poborów (wie przecież gdzie kto pracuje)-procedura szybka. TBS nie zbankrutuje

  #4499

  Anonim

  o jakim złym scenariuszu jest mowa??? i o jakiej egzekucji poborów???,jak się nie płaci to LTBS po trzech pełnych nie płaconych miesiącach ma prawo rozwiacać umowę z Tobą, co wiaże się z oddaniem partycypacji!.Czy zdajesz cobie sprawę ze ponad połowa mieszkańców LTBS to partecypanci!!!.LTBS jak nie wpłaci do Banku choć by jednej raty to komornik siądzie na LTBS a nie na lokatorach,bo jak by nie było to LTBS jest stroną do rozmów dla Banku, co zawsze słyszymy……..tylko zobaczymy jeszcze jak długo…. Już raz bank przyjezdxał i prosił o dokonywanie wpłat,ale tym razem to ludzie już się nie dadzą nabić w butelkę.Teraz będzie stanowczo…………….

  #4503

  Anonim

  Z partycypacją to nie jest tak prosto jak sądzisz. Bez niej nie jesteś partycypantem a to w wielu przypadkach również automatycznie rozwiązuje z tobą umowę najmu, która żaby była zawarta wymagała oprócz kaucji wpłacenia partycypacji.

  Sprawy nie płacenia przez lokatorów kierowane są na drogę postępowania sądowego kończącego się wydaniem nakazu zapłaty. Następnie kierowany jest wiosek do komornika i to już od komornika zależy jakie podejmie środki egzekucyjne.
  Jeżeli w zeznaniu o dochodach przekazywanym co dwa lata piszesz gdzie pracujesz albo masz zaświadczenie od pracodawcy to będzie łatwiej.
  Jeżeli rozwiąże z tobą umowę to wystąpi o nakaz zapłaty i eksmisji jednocześnie.

  Jeżeli TBS przestanie płacić, to rata do banku będzie jedyną rzeczą, która akurat będzie płacona. W międzyczasie odetną wam po prostu media. Droga wolna. Wszystkiego w życiu trzeba spróbować.

  #4507

  Anonim

  Nie ma obowiązku prawnego pisania w deklaracjach o dochodzie gdzie się pracuje, tylko jaki się ma dochód. Nie wynika to z żadnej ustawy. Dodatkowo ta informacja jest objęta ustawie o ochronie danych osobowych. Nawet na PITach nie ma wyszczególnionych miejsc pracy tylko rodzaj wpływów(umowa o pracę, dzieło, itp.)

  #4509

  Anonim

  Komornik pyta się zawsze w zusie. ZUS ma co miesiąc bazę aktualizowana gdzie kto pracuje. Także ustalenie tego jest bardzo szybkie.

  #4515

  Anonim

  Dłużej wszystko trwa w sądzie. U komornika to góra miesiąc i po wypłacie. Dodatkowo na dzień dzisiejszy minimum 160zł kosztów komorniczych.

  #4516

  Anonim

  Dochodzić zadłużenia można od każdego zgłoszonego do zamieszkania.

  #4517

  Anonim

  Pełnoletniego.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)

You must be logged in to reply to this topic.