This topic contains 18 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by Anonim 10 years, 10 months temu.
-
AutorWpisy
-
3 maja 2014 at 10:21 #888
AnonimWitam Wszystkich
Zarząd TBS Zgierz postanowił wyłączyć ogrzewanie i zdecydował za nas mieszkańców że jest za ciepło w mieszkaniach. Dzisiaj temp. w moim mieszkaniu wynosi 17 stopni a tendencja będzie spadkowa bo temp. za oknem wynosi 4,4 stopnia. Może podejmijmy próbę pozostawienia dostępności ogrzewania przez cały rok, i żebyśmy to my mieszkańcy decydowali kiedy sobie zakręcić kaloryfer w domu.Czekam na opinie. pozdrawiam3 maja 2014 at 10:21 #4317
Anonim.
3 maja 2014 at 15:07 #4318
Anonimtak,zgadzam się,tym bardziej że za gotowość włączenia ogrzewania płacimy cały rok. Każdy powinien decydowac sam,kiedy je wyłaczy….zwłaszcza ze pogoda w naszym kraju jest juz nieprzewidywalna:)
5 maja 2014 at 07:51 #4321
Anonimtak, tak. Liczcie się ze wzrostem opłat za czynsz minimum 50%. Ale Jak chcecie to przecież nikt wam nie odmówi. Podwyżka oczywiście będzie zasadna a wprowadzi się zgodnie z okresem wypowiedzenia.
5 maja 2014 at 08:44 #4320
AnonimWłaśnie jestem po rozmowie z Dalkią i z ich strony nie ma dodatkowych naliczanych opłat za „ciepło przez cały rok”. Za gotowość grzewczą są opłaty stałe które już ponosimy w czynszu i one nie ulegną zmianie. Automatyka pogodowa zainstalowana w węźle cieplnym będzie załączać ciepło jeśli temeratura na zewnątrz spadnie do jakiejś ustalonej wartości i odłączać jeśli podniesie się do określonej wartości. Nie generuje to żadnych dodatkowych kosztów wręcz je obniża, ponieważ rury nie są całkowicie wystudzone i nie potrzebują zwiększonej energii do podgrzania. Nie bójmy się tak administracji, tylko poprośmy o przedstawienie z ich strony argumentów które powodują stosowanie „okresu grzewczego” w dzisiejszych czasach, przy dzsiejszej technice i możliwościach automatyki pogodowej. pozdrawiam
p.s.
jeszcze powinniśmy podjąć temat zimnej wody której niesamowita ilość musi zlecieć zanim zacznie lecieć ciepła, bo tutaj dopiero ponosimy ogromne koszty z tytułu podgrzania tej wody .5 maja 2014 at 08:58 #4324
AnonimJeżeli będzie tzw. „gotowość” to ciepła woda w rurach centralnego ogrzewania będzie krążyć na okrągło, nawet jeżeli nikt jej nie będzie „pobierał” – czytaj odkręcał grzejnika. Ciepła woda na cele centralnego ogrzewania (ale i ciepłej wody) musi być stale w obiegu żeby przy odkręceniu grzejnika nie była zimna tylko ciepła.
Jeżeli zatem nawet nikt nie będzie korzystał z ogrzewania, woda będzie się podgrzewać a to będzie generować koszty. Nie ma takiej możliwości żeby płacić mniej. Dostawca Wam powie co chcecie bo to dla niego są pieniądze.
Opłata stała jest tylko za gotowość urządzeń (plus jakaś abonamentowa, handlowa itd.) natomiast za samo podgrzewanie jest opłata zmienna i jest ona generowana na potrzeby obiegu wody w budynku.
Zakładając najgorszy scenariusz, nawet jeżeli nikt by nie korzystał z ogrzewania a kotłownia funkcjonowała by tylko na potrzeby obiegu wody w budynku trzeba by było zapłacić za nic i obciążyć tym mieszkańców – bo chcą.5 maja 2014 at 09:02 #4325
AnonimAutomatyka pogodowa w większości przypadków jakie znam załącza się poniżej 10 stopni ale dopiero w okolicach 0 stopni zaczyna na prawdę grzać.
5 maja 2014 at 09:51 #4326
AnonimSzanowny użytkowniku Guba
Woda ciepła nie krąży w grzejnikach jak automat wyłączy ze względu na temperaturę ogrzewanie.5 maja 2014 at 10:00 #4327
Anonimg wygląda tak 🙂
a jeżeli krąży a z niej nie korzystasz to są to tak zwane straty i nie jest to opłata stała tylko zmienna.5 maja 2014 at 10:06 #4328
Anonimrozumiem, że w przypadku użytkownika Guba przebywanie w mieszkaniu w temperaturze 16-17 stopni jest czymś normalnym i zmiany nie są potrzebne więc nie będę polemizować z argumentami przeciwnika ogrzewania przez cały rok
5 maja 2014 at 10:25 #4329
Anonimpiszę Ci tylko jakie są argumenty przeciwko. Automatyka, skoro jest to załącza się wg ustawień jakie są ustawione.
Jeżeli automatyka się wyłącza woda się nie grzeje. Jeżeli automatyka się włącza woda się grzeje. Jeżeli wtedy z niej nie korzystasz ponosisz koszty związane z brakiem poboru tej wody za którą będziesz musiał zapłacić. Różnica pomiędzy ciepłem wytworzonym a pobranym jest tak samo do zapłaty jak ta pobrana nawet jeżeli jej nie pobierzesz.
Nie mówię tutaj NIE tylko chcę ciebie uświadomić jakie to przyniesie koszty dla wszystkich a raczej tylko tych co grzeją bo to na nich wg proporcjonalnego wskazania zostanie rozliczona największa część.
Nie wiem na jakiej zasadzie się rozliczacie czy podzielników czy ciepłomierzy (oba sposoby są wg mnie mierne w rozliczeniu) jednakże włączanie c.o. w momencie kiedy nie ma to zasadności podnosi cenę 1GJ lub 1 jednostki opomiarowania w przypadku braku korzystania.
Najlepszym sposobem – niestety jest ogrzewanie gazowe. Ale na to pewnie nie ma szans.5 maja 2014 at 10:30 #4330
Anonimurządzenia są cały czas w gotowości. Wystarczy przestawić automatykę albo przekręcić kurek.
Oczywiście jestem przeciwnikiem bezsensownego grzania w sezonach letnich (ciepłych). Wszyscy i tak ponoszą duże koszty za ciepło a dokładać do tego koszty za ciepło jak jest ciepło to już absurd.5 maja 2014 at 10:48 #4332
Anonimmałe sprostowanie tylko 2 odpowiedzi do tematu – c.o. jest opłatą niezależną czyli podwyższenie zaliczki nastąpi albo od razu albo ze wzrostem kosztów.
12 maja 2014 at 20:47 #4375
AnonimŚwietnie! A czemu nikt nie zapytał wszystkich mieszkańców? Mnie ogrzewanie przez cały rok potrzebne nie jest i na pewno nie będę płaciła opłaty dystrybucyjnej za coś z czego nie korzystam. Mam nadzieję, że nie obciążą nią wszystkich mieszkańców a rozdzielą to na tych, którzy odkręcają kaloryfery.
13 maja 2014 at 11:55 #4381
AnonimNiestety opłata dystrybucyjna jest jednakowa dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od tego, czy korzystają z ogrzewania , czy też nie.
-
AutorWpisy
You must be logged in to reply to this topic.