wentylacja – parujące okna

This topic contains 13 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 9 years, 2 months temu.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #995

  Anonim

  Zmagamy się z problemem parujących okien w mieszkaniu TBS i wentylacji. Sprawdziłam dzisiaj wentylację poprzez przykładanie kartki. Przy zamkniętym oknie kartka odpada, trzyma się tylko jak otworzę okno. Czy macie podobny problem jak sobie z tym radzicie. Okna są założone 9 lat temu i nie mają nawiewników. Zastanawiam się czy kratka elektryczna coś by pomogła. Robimy mikro wentylację w oknie ale przy dużym mrozie to głupie bo szybko robi się zimno.

  #4852

  Anonim

  .

  #4853

  Anonim

  Teraz w budownictwie montuje się wentylację grawitacyjną. W oknie kuchennym powinny być nawietrzniki. Dodatkowo dla zwiekszenia wentylacji powinno się dawać okna na mikro uchylenie.

  #4854

  Anonim

  czytałam właśnie o tym a czy takie nawiewniki można zamontować na oknie nie przystosowanym do tego. Jaki jest koszt takiego nawiewnika z montażem

  #4855

  Anonim

  Ja mam nawiewniki (otwarte) i póki okna się nie uchyli lub drzwi na klatkę to wentylacją wlatuje zimne powietrze. Zatkałem wentylację w wc i kuchni. Wentylacja odbywa się przez salon (o dziwo w tym kanale wentylacyjnym nie wlatuje powietrze zimne tylko zawsze wylatuje (świeczka przystawiona). Nie mam problemu wilgoci na szybach bo sa nawiewniki i pomieszczenie wysokie (ok 3 metrów)

  #4889

  Anonim

  Te nawiewniki są nic nie warte. Wieje przy oknie jakbym na podwórku mieszkała, a okna dalej mokre. Dopóki nie otworze okna na mikro, to okna ,,płaczą” cały czas.

  #4890

  Anonim

  To włącz ogrzewanie. Ludzie oszczędzają na gazie i się dziwią potem że grzyb wychodzi.

  #4936

  Anonim

  Przy wilgotności powietrza w mieszkaniu powyżej 60% i przy różnicy temp między pomieszczeniem a dworem ponad 20 st C zawsze będzie się woda skraplać na szybach

  #4943

  Anonim

  Pajac piszący o oszczędności na Gazie pisze chyba o sobie.
  Jeżeli masz pisać takie bzdury jak te które opowiadają Wielcy Dyrektorzy z TBS Kamienna Góra to lepiej sobie odpuść i nie denerwuj ludzi.Ci Panowie o ile można tak o nich powiedzieć,kłamią
  ,oszukują ludzi a na dodatek ubliżają lokatorom i w perfidny sposób
  dają im do zrozumienia że przyszła dzicz z lasu do lokali z podwyższonym standardem ( tak mówi TBS ) i gnoi im te lokale.
  Szanowna Dyrekcjo TBS Kamienna Góra upudrujcie noski bo niedługo będziecie mieć SHOW w Telewizji Polskiej i zobaczą
  waszą uczciwość Polacy a co najgorsze co pomyślą o was najbliżsi.

  #4944

  Anonim

  Podstawą działającej sprawnie wentylacji w mieszkaniu jest ustawienie okien na mikro

  #4946

  Anonim

  Spokojnie spokojnie wentylacja rzecz ważna i źle pracująca grozi różnymi chorobami.

  Przegląd wentylacji powinien byc robiony 2 – razy w roku. To, że przyjdzie Pan z wiatraczkiem i przyłoży go do kratki o niczym nie świadczy.
  Prawdziwy przegląd wentylacji powinien zawierać:
  regulacje i czyszczenie anemostatów w mieszkaniach jeżeli takowe są zamontowane. Sprawdzenie poprawnej pracy wiatraków które najczęściej są montowane na dachach itp itd…
  A żeby nie mieć grzyba w domu i lejącej się wody po oknach najlepiej jest:
  Ustawić kaloryfery nie na max jak to robią wszyscy bo to bez sensu ciągnie kasę z kieszeni, Wystarczy ustawić termostat na 3 rozszczelnić okna lub otworzyć nawiewniki – pod warunkiem że są one sprawne czyste i przewiewne. W ten sposób w mieszkaniu jest ciągła cyrkulacja powietrza. Zimnego i ciepłego co daje dużo świeżego ciepłego powietrza w mieszkaniu. No i od czasu do czasu chociaż raz dziennie w zimie otworzyć okno na 5 – 10 minut ….Bo jak się domyślam w lecie wam okna nie parują bo przez większość czasu są one otwarte.

  #4953

  Anonim

  Witam, u mnie nawiewników nie ma, mieszkanie ma 15 lat i okna zimą płaczą. Wieje od okien, bo są nieszczelne, ale to nie pomaga. Mikrouchył to też pomyłka, bo okno otwiera się bardziej niż bym chciała.
  Poza tym w domu jest naprawdę ciepło – 23st.C przy zamkniętych kaloryferach i włączonym tylko w łazience. Regularnie wietrzone, a silikony w oknach czarne – do wymiany.

  #4955

  Anonim

  Ja mam z kolei problem nie tylko mokrych okien,ale również grzyba na ścianie. W pokoju na ścianie, która jest szczytową ścianą budynku wylazł grzyb w kilku miejscach, oraz w salonie, połączonym z kuchnia. I nie oszczędzam na ogrzewaniu, normalnie mam włączone kaloryfery jak normalni ludzie, mamy 20stopni w mieszkaniu, stosujemy pochłaniacze wilgoci, wietrzymy mieszkania,ba, nawet nawiewniki mamy na oknach pomontowane więc niby wszystko jest ok, a mimo to okna mokre i grzyb. Mieszkanie nowe, ma pół roku, ale oddawane do użytku w takim tempie, że pewnie ściany nie miały czasu wyschnąć, a cała budowlanka to chałtura, wszak firma z przetargu. Ech….

  #4963

  Anonim

  Być, może problem polega na złej izolacji ściany szczytowej i dlatego taki efekt. Ww takim razie należy zgłosić usterkę do administracji i powinni na własny koszt usunąć grzyba a jeśli po naprawie grzyb powróci nękać dalej administracje o usunięcie tzw wady ukrytej.Jednocześnie należny przeprowadzić dokładny przegląd wentylacji mechanicznej lub grawitacyjnej.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)

You must be logged in to reply to this topic.