Upadłość TBSu

This topic contains 3 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 12 years, 6 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #405

  Anonim

  .

  #2415

  Anonim

  Wpłaciłem partycypacje na wynajem mieszkania w TBSie wartości kilkudziesięciu tysięcy. Budowa znacznie się opóźniła i ptaszki ćwierkają, że TBS popadł w kłopoty finansowe. Jako, że w przypadku upadłości partycypacja wchodzą w skład masy upadłościowej to raczej jej już nie zobaczę. Dlatego zanim upadłość stanie się faktem chciałbym wypowiedzieć umowę partycypacji. Wtedy TBS jest zobowiązany do zwrotu partycypacji w pewnym określonym terminie – w moim przypadku do 12 miesięcy. Czy po wypowiedzeniu umowy partycypacji staje się automatycznie wierzycielem co zwiększa moje szanse na odzyskanie wpłaconej partycypacji czy jestem dalej partycypantem do czasu zwrotu wpłaconej partycypacji?

  #2416

  Anonim

  Chodzi o TBS Ruda Slaska ?

  #2427

  Anonim

  Nie można wypowiedzieć samej umowy partycypacji. Można ja jedynie przepisać notarialnie lub w inny sposób na innego partycypanta.
  Zwrot kaucji i partycypacji następuje po opuszczeniu lokalu w terminach określonych w ustawie z 26 października o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego i w ustawie o ochronie praw lokatorów.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.