Umowa z tbsem pruszkowakim bez partycypacji?

This topic contains 4 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Marcel 6 years, 9 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #20797

  Marcel

  Czy jest możliwe aby w umowie z TBS, nie pojawiło się stwierdzenie o byciu partycypantem? Czy jest to zgodne z prawem? Czy to jakaś zagrywka TBS aby nie mozna bylo pozbyć się mieszkania? TBS jedynie stosuje zamiennie słowo Najemca zamiast partycypant. Będę wdzięczny za pomoc.

  #20798

  Aneta

  @marcel, ale partycypację wpłaciłeś jak rozumiem?

  #20837

  Artur

  Część mieszkań TBS w Pruszkowie wybudował bez kredytu z BGK na Stalowa, Sienkiewicza i td. Zatem po nowelizacji z IX 2015 roku takie mieszkanie nie jest dla nowego najemcy TBSem. Czyli nie ma gwarantowanych stawek (tylko wolnorynkowe). TBS nie może też żądać partycypacji

  #20838

  Artur

  Dodam, że TBS w Pruszkowie dopiero od niedawna stosuje te zapisy. W przypadku odkupu partycypacji na rynku wtórnym de facto TBS powinien ją zwrócić nabywcy i podpisać umowę najmu bez partycypacji (wiadomo do umowy najmu potrzebna wola obu stron)

  #20959

  Marcel

  Aneta tak wpłaciłem. Oczywiście nie jestem pierwszym „właścicielem” ale moja partycypacja jest chyba oczywista po wcześniejszym nabywcy tbs. Dziękuję Artur za obszerną informacje w tym temacie. Zastanawiam się czy w takim przypadku TBS nie będzie robił problemów przy przepisaniu mieszkanie na innego najemcę gdybym nie miał np ochoty mieszkać w tym mieszkaniu do końca życia. Wcześniej można było pójść do notariusza i przepisać partycypację na drugą osobę, a teraz co będę przepisywał? prawo do posiadania możliwości bycia najemcą? Z drugiej strony też jak mieszkanie nie jest TBSem, to w takim razie nie powinno obowiązywać przedstawianie co 2 lata, dokumentów na przykład o zarobkach. W zasadzie też nie powinno obowiązywać to że się jest najemcą kiedy jest się udziałowcem bo ktoś w końcu wpłacał tą pierwszą kwotę i „tbs” nie jest jedynym właścicielem mieszkania ponieważ w całości nie finansował jego budowy.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.