TBS Wrocław dostal kredyt na budowe 159 nowych mieszkan

This topic contains 3 odpowiedzi, has 2 głosy, and was last updated by  ja475 7 years, 4 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #13774

    Redakcja
    Keymaster

    TBS Wrocław podpisał umowę z BGK, który działa w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju, na udzielenie kredytu o wartości 23 mln zł. Pieniądze pozwola gminnej spółce zakończyć rozpoczętą w marcu inwestycję mieszkaniową przy ul. Pakistańskiej, gdzie powstanie 159 nowych mieszkań czynszowych. Jest kolejna juz umowa podpisana przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu społecznego budownictwa czynszowego. Tzw. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

    Inwestycja będzie kosztować niemal 34 mln zł, a otrzymany kredyt w wysokości ponad 23 mln zł pozwoli na zbudowanie 159 lokali mieszkalnych o powierzchni niemal 8 tys. mkw.  Powstanie tez 136 miejsc postojowych o powierzchni 1788 mkw. w garażu wielostanowiskowym. Budowa rozpoczęła się w marcu 2016 r., a planowany termin jej zakończenia to okolice października 2017 roku.

    Witold Turzański, wiceprezes zarządu TBS Wrocław dodaje:

    – Oddajemy najemcom do użytku mieszkania całkowicie wykończone, w wersji „pod klucz”, przy czym jakość robót wykończeniowych jest bardzo wysoka. Mieszkania są energooszczędne i zapewniają odpowiedni komfort mieszkania.

    Mieszkania od Wrocławskiego TBS-u mają panele podłogowe w pokojach i przedpokojach, łazienki wyposażone są w wannę lub kabinę natryskową, miskę ustępową, umywalkę, baterie a kuchnia w zlewozmywak i kuchnię elektryczną z płytą ceramiczną…

    #13920

    ROMAN

    Czynsz w tym przypadku nie może przekraczać 5% wartości odtworzeniowej czyli o 25% więcej niż w starych mieszkaniach TBSu. No i ostrzejsze kryteria dochowe. Mniej korzystny zwrot partycypacji.

    #14445

    Ola S.

    Ta inwestycja mieszkaniowa to niby II filar programu Mieszkanie plus? i ten cytat: „Jednym z jej priorytetów jest zwiększenie dostępu Polaków do tanich mieszkań czynszowych. Czy ja wiem czy można odważyć się te mieszkania nazwać tanimi mieszkaniami czynszowymi ?? Kiedy poznamy te kryteria dochodowe wie ktoś może?

    #14576

    ja475

    Dajcie proszę ktoś znać gdy będą już zapisy na te mieszkania? Oboje jesteśmy z Wrocławia i oboje pracujemy więc spokojnie powinniśmy spełnić wymagania TBS-u.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.