TBS Warszawa Północ

This topic contains 20 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  joann 6 years, 2 months temu.

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #21619

    ala

    warto zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz w tbsach, przy wyprowadzce tbs potrąca amortyzację za praktycznie wszystko (łącznie z grzejnikami). Oznacza to, że nabywamy mieszkanie w stanie surowym zamknietym, ale partycypacja jest wpłacana tytułem budowy lokalu pod klucz (tak przynajmniej wynika z naszych umów), to nic innego jak podwójne finansowanie mieszkań, amortyzacja powinna być zatem naliczana od 70% lokalu, bo 30% zapłacił partycypant.

    #21620

    joann

    Niestety ale mam wrażenie, że dzieje się to wszystko przez to, że siedzimy jak potulne barany. Jedyna nadzieja w tym, że się zjednoczymy i nie damy sobą pomiatać. Przecież im bardziej będziemy ulegli tym bardziej TBS będzie przesuwał granicę. TBS po prostu próbuje i na razie niestety mu się udaje.

    #21632

    Peter

    Chodzi o zmieniony art 29 ust. 3 czy 4 ustawy ? Czy on rzeczywiście ma zastosowanie jesli spojrzymy na przepisy przejściowe do ustawy zmieniającej z 2015 ?

    #21633

    Peter
    #21666

    ala

    myślę, że ten TBS prędzej upadnie niż pozwoli na wykup mieszkań, a obawiam się, że tak się stanie, bo więcej już podwyższyć czynszu nie będą mogli (u nas jest maksmalna górna granica przewidziana ustawą). A zadłużenie rośnie, rosną koszty remontów, itp.

    #21685

    joann

    Też tak myślę. Stanowisko HGW w sprawie TBS jest znane. Jedyne pocieszenie, że następnej kadencji to już chyba mieć nie będzie.
    Jeżeli zaś chodzi o zadłużenie, to wykup byłby idealnym rozwiązaniem. My byśmy płacili, ale wreszcie za swoje, a TBS pozbyłby się kłopotu.
    Myślę, że lokatorzy powinni zebrać, bo w jedności siła i mieć przynajmniej kontrolę nad zadłużeniem.

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)

You must be logged in to reply to this topic.