TBS Warszawa Północ spotkanie z zarządem w dniu 10-04-2019r.

This topic contains 14 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  paulka69 5 years temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #24604

    Partycypant_Parola

    Dzień dobry,
    czy ktoś z uczestników forum wie w jakim celu jest to spotkanie i kto jest jego inicjatorem?
    Mam wrażenie, że pismo które pojawiło się na ulicy Parola w dniu dzisiejszym było skierowane do kogoś innego.
    Pozdrawiam

    #24621

    maja

    Z uwagi na liczne telefony do TBS, spotkanie przełożono na 17.04.19r. godz 17 na ul. Kocjana. Nie wiem o co chodzi ale pójdę. Nie lubię jak coś o mnie beze mnie.

    #24622

    Mieszkaniec Rudnickiego

    Witam
    Też jestem ciekaw w jakim celu to spotkanie i o co chodzi z krążącą informacją o jakichś nowych umowach do podpisania, czy jakieś zmiany nas czekają ??? Czy podpisując nowe umowy stracimy prawa do „naszych” mieszkań i do ich wykupu a także przekazania np w spadku?? Gdzieś takie sugestie usłyszałem …

    #24631

    wawa_pelczynskiego

    Mamy te nowe umowy – generalnie to źle wygląda
    i jeśli wszyscy z całej Polski nie zjednoczymy się – to po kolei każdemu zmienią umowę, a konsekwencję są jak niżej.

    najpierw pełczyńskiego w Warszawie, bo atrakcyjne, potem inne dzielnice i po kolei miasta

    będziemy płacić 30% partycypacji
    70% w kredycie spłacimy
    a na końcu pozbawią nas niemal wszystkiego

    – jeśli zrobisz cesję na kogoś obcego to automatycznie następuje wypowiedzenie umowy partycypacji
    – nawet jeśli będzie wykup mieszkań – Ty nie będziesz mógł
    – jeśli TBS wypowie Ci umowę najmu to automatycznie nastąpi wypowiedzenie umowy partycypacji i nie będziesz mógł wskazać do zamieszkania kogoś z rodziny
    – w przypadku niezamieszkiwania przez 6 miesięcy TBS ma prawo wypowiedzieć Ci umowę np. zachorujesz, pojedziesz do rodziny na rekonwalescencję , wyjedziesz do pracy itd.

    #24632

    wawa_pelczynskiego

    Nie podpisuj też nowych umów z TBS
    bo stracisz prawa do mieszkania, które dziś Cię chronią
    Przy np.
    – cesji partycypacji na dziecko lub dziedziczenie
    – cesji partycypacji na żonę, męża
    – przy śmierci żony lub męża – i zostaje tylko jedno z Was

    #24635

    Partycypant

    Wg informacji jakie uzyskałem od prawnika i jakie pojawiają się w Internecie, TBS nie ma podstaw prawnych aby zmusić obecnych partycypantów do podpisania nowych umów partycypacji czy aneksów ograniczających ich prawa, dotyczy to również osób które nabywają partcypację drogą Cesji, niestety słyszałem o przypadkach, że niektórzy podpisali nowe dokumenty 🙁

    Czy nowe umowy to te dostępne na stronie TBS?

    #24642

    paulka69

    Dobra rada
    nie podpisujcie żadnych umów z TBS bez konsultacji z prawnikiem, nam w zeszłym roku prezes podsunął takie aneksy umów że gdybyśmy to podpisali to stracilibyśmy wszystkie uprawnienia i przywileje wynikające z umowy najmu, było wiele zapisów na nie korzyść najemcy za to same korzyści dla zarządu. Zapisy abuzywne czyli szkodliwe dla jednej ze stron. Ważne jest też to by zachować terminy i nie dać stawiać się pod ścianą.
    Dodam że prezes miał zakusy by nas pozbawić mieszkań, wyburzyć osiedle i postawić w tym miejscu budynki komercyjne, do tego miały służyć nowe aneksy…

    #24643

    wawa_pelczynskiego

    co by się nie działo – powinniśmy jedno zrozumieć

    – musimy wszyscy z całej Polski trzymać się razem i się wspierać we wszystkich sprawach,
    bo jak nas pokonają na Pełczyńskiego to jutro za Was się wezmą w Polsce

    i tak samo, jak urzędy państwowe dają przyzwolenie w Warszawie
    tak i zrobią tym bardziej z Wami w Polsce

    a razem mamy szansę wywalczyć wszystko, i nie dać się robić.

    Najpierw zawsze pada stolica i a potem już nikt z niczym się nie liczy.

    Dlatego wszyscy powinni nas tu wspierać i włączyć się, bo to, co tu wywalczymy – Was w Polsce także będzie dotyczyło.

    #24644

    wawa_pelczynskiego

    dlaczego ludzie z Mieszkanie Plus mają zagwarantowaną własność jeśli spłacą kredyt?
    – a w TBS NIEEEEEEEEEEEEEEEEE ?

    – wg tej zasady i mieszkańcy TBS-ów mogą mieć własność i tego boją się władze TBS-ów, bo zasada już została wprowadzona
    i dlatego potrzebna jest nasza jedność, aby dążyć do celu

    a tymczasem wpłaciliśmy
    30% partycypacji
    70% spłacamy w kredycie
    i władze TBS dążą do łatwego zabrania nam mieszkań

    Dlatego wszyscy powinniście się włączyć w całej Polsce, aby organizować ludzi do jedności i wspólnego działania – a wówczas wszyscy będziemy się czuli bardziej bezpieczni.

    #24669

    Mieszkaniec Rudnickiego

    Tak szczerze to myślałem że uzyskam tu informacje napisane zrozumiale „o co chodzi” a zostałem zasypany postami o tym że mamy się jednoczyć bo przegramy ……. Ale nadal nie wiem co przegramy i do czego jednoczyć. Nie każdy mieszka na Pełczyńskiego i nie każdy wie co tam się dzieje…… Może jakiś opis sytuacji i wyjaśnienie co nas czeka , bo na razie jakiś bełkot tylko ” jednoczcie się jednoczcie się ” i tak w każdym temacie na forum ……. Przez to odechciewa mi się jednoczyć i czytać te posty

    #24673

    Partycypant

    prawdopodobnie chodzi o to, że TBS w momencie Cesji próbuje wymusić na partycypantach ze „starymi umowami”, aneksy lub nowe umowy, które w znacznym stopniu ograniczają nasze prawa m.in. do cesji a im dają większą możliwość np.: wypowiedzenia umowy – proszę spojrzeć na wzór umowy partycypacji i najmu na stronie TBS … niektórzy partycypancji niestety dali się już na to złapać 🙁

    w tym roku mają też się rozpocząć pracę nad kolejnymi zmianami w ustawie, a biorąc pod uwagę, że już raz chciano wprowadzić zmiany dzięki którym w momencie rozwiązania umowy nie musieliby zwracać wpłaconej partycypacji myślę, że warto mieć „rękę na pulsie” 🙂

    #24689

    wawa_pelczynskiego

    Do: Mieszkaniec Rudnickiego

    „Przez to odechciewa mi się jednoczyć i czytać te posty ”

    – ja też nie zamierzam godzinami siedzieć, płacić za prawników ze swojej prywatnej kasy i dawać za taką postawę jak prezentujesz – gotowe rozwiązania.

    Nie chcesz iść pod prąd – to idź z prądem, albo Ci się uda i Cię nie „schrupią” – a może „schrupią” – zobaczymy 🙂

    Czujniejsi już dawno zjednoczyli się i realizują swoje cele.

    ja nie będę umierał za wszystkich – macie napisane, macie kontakt, macie podane dane – nie chcecie to nie – Wasza sprawa.

    Trzeba ruszyć tyłek i zacząć się interesować, pisać, płacić, badać, a jak nie ma motywacji to nie rób nic.

    #24726

    wawa_pelczynskiego

    maja, Mieszkaniec Rudnickiego,

    dołączcie do pomysłu paulka69

    Stowarzyszenia TBS

    zacznijmy rozmawiać o ogólnopolskim stowarzyszeniu, które będzie nas chronić

    #24728

    wawa_pelczynskiego

    Partycypant_Parola, dołącz do pomysłu
    paulka69

    Stowarzyszenia TBS

    #24739

    paulka69

    Mieszkaniec Rudnickiego
    jasne że wygodniej jest rozsiąść się w fotelu i poczekać aż wszystko podadzą na tacy, my wojujemy od roku i wierz mi nie było łatwo przebić się przez urzędniczy mur, i trzeba dużo cierpliwości i czasu by wyciągnąć dokumenty i je sprawdzić i ruszyć z urzędniczą machiną ale wierz mi nikt za Was tego nie zrobi bo każdy TBS jest inny i w każdym są inne problemy inna sytuacja i każdy najpierw musi dobrze zapoznać się z sytuacja w swoim grajdołku zanim pójdzie dalej. Rozejrzyj się wokół siebie porozmawiaj z sąsiadami i się zastanów czy warto walczyć i czy nadal chcecie mieszkać tu gdzie mieszkacie… w sumie musu nie ma a nikt Wam gotowca nie poda na tacy…
    Pozdrawiam serdecznie
    paulka69

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.