TBS Marki Warszawa – Kowalczyka

This topic contains 54 odpowiedzi, has 2 głosy, and was last updated by  Anonim 3 years, 9 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 55 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #30

    Anonim

    Może ktoś zdradzić mi tajemnicę jak to jest? Chodzi mi o zgodę TBSu na cesję partycypacji. Rozmawiałem z dwoma osobami kilka dni temu, które chcą dokonać cesji lokali na Kowalczyka i posiadają pisemną zgodę TBSu na jej dokonanie. Moja znajoma zapytała się wprost dyrektora Kłaczyńskiego z TBSu jak to jest z tymi zgodami a on na to, że ABSOLUTNIE NIE UDZIELAJĄ. Hmmm… kto leci w kulki???
    A tak w ogóle to dlaczego wyrażanie zgody na cesję partycypacji ze strony TBSów nie jest ujednolicone? Jedni się zgadzają i mogą, inni nie chcą, albo nie mogą, nikt nie jest w stanie tego uzasadnić. Czy nie można tego problemu rozwiązać raz na zawsze????

    #1253

    Anonim

    Nie przyznają się że dają zgody, bo nie chcą być bohaterami TVN uwaga…

    #1254

    Anonim

    Zresztą zgodnie z ustawą wcale o tą zgodę nie musisz pytać.

    #1255

    Anonim

    W niektórych umowach jest zapis, że po rozwiązaniu umowy najmu mieszkanie wraca do zasobów TBS a partycypantowi/najemcy przysługuje zwrot wpłaconej partycypacji (zwaloryzowanej) i kaucji po uwzględnieniu ewentualnych potrąceń.

    #1266

    Anonim

    Ludzie opamietajcie się…… TBS Marki to jedyny TBS, który niby nie wyraża zgody na przepisanie cesji….a co za tym idzie łamia prawo. Zgodnie z ustawą art. 29 punkt 4 wolno nam to robić. Poza tym umowa zawarta z TBS Marki wyraźnie mówi że możemy to uczynić bez jego zgody. najpierw robi sie nowego parytcypanta najemcą do tego mamy prawo( i to nie jeden raz jak twierdzi TBS) a nastepnie ceduje sie na niego partycypację. A wewnętrzne uchwały głoszone przez zarząd są nic nie awrte. Skoro TBS opierał sie na ogólnej ustawie z 26 października 1999 roku ( a tak robił w umowach najmu i parytcypacji) tzn. że obowiązuje go ta ustawa a nie wewnetrzne rozporzedzania, którymi sobie mogą tyłek podetrzeć. Ludzie jezeli my mieszkancy sie za to nie wezmiemy to dalej beda nami manipulowac.

    #1267

    Anonim

    Nie, to nie jest jedyny TBS który nie zgadza się na cesje…

    Nie wiem co masz w umowie, ale jeśli jest szansa przepisać cesję to próbujcie. Może da się gdzieć zaskarżyć odmowną decyzję TBS? Próbowaliście pogadać z jakimś prawnikiem?

    #1268

    Anonim

    A który w Warszawie jeszcze ma takie obiekcje co do przepisywania cesji???? W umowie mam napisane ze przepisanie cesji wymaga zgody TBS ale przepisanie cesji na najemce już nie :))))) ale nasz TBS stwierdził , że wyznaczenie najemcy może się odbyć tylko raz …nieźle przesadzają!!!!! NIGDZIE NIE MA TEGO NAPISANEGO, ŻE TYLKO RAZ!!!!!!!!!!! A co w naszym kraju nie jest zabronione to jest dozwolone . Przecież to sie nadaje tylko do sądu!!!!!!

    #1270

    Anonim

    Rozumiem twoje oburzenie, ale ja nie piszę o Warszawie tylko o praktykach TBS w kraju. Na warszawie świat się nie kończy, zresztą Marki to też nie Warszawa.

    Może skoro sprawa nadaje się do sądu to tam trzeba szukać rozstrzygnięcia.

    Na forum raczej trudno będzie znaleźć pomoc bo mało osób się tu udziela…

    #1272

    Anonim

    jeżeli ktoś będzie miał problem z TBSem w sprawie czynszu, to TBSy muszą respektować najpierw ustawę o ochronie praw lokatorów (…) art. 8a i 9, później dopiero Ustawę o TBS. Miałem proces sądowy w tej kwestii, gdyż TBS uważał że nie obowiązuje go ustawa o ochronie lokatorów w tej cześć. TBS przegrał.

    #1273

    Anonim

    a czy moglbys mi wyslac skan wyroku bardzo prosze

    #1274

    Anonim

    prosze o wyslanie, twoje dane moga byc zamazane

    #1321

    Anonim

    Znam sposób zeby obejść te procedury

    #1333

    Anonim

    Jestem zainteresowana Twoim „sposobem” żeby obejść procedury. Będę wdzięczna za informacje na mojego maila. Pozdrawiam

    #1449

    Anonim

    Witam czy mógłbyś/mogłabyś podać mi ten sposób obejścia tej procedury? Bardzo mi na tym zależy,dziękuje z góry.
    Mój mail piotrwaw28@wp.pl

    #1553

    Anonim

    Czy ktos moglby mi podac spodob na ominiecie procedory zrobienia cesji partycypacji tbs w sytuacji kiedy prezes nie wyraza zgody na cesje.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 55 total)

You must be logged in to reply to this topic.