TBS Kamienna Góra wybudował ekologiczny budynek

This topic contains 1 odpowiedź, has 1 głos, and was last updated by  Ola 4 years, 11 months temu.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #26689

  zaskoczony

  Cały ekologiczny budynek mieści w sobie 44 mieszkania i wybudowano go na osiedlu w Lasku Złotoryjskim przy ul. Makuszyńskiego w Legnicy.

  Budynek ma 4 kondygnacje i podziemne garaże (brawo za pomysł), ogrzewanie jest sufitowe, a ciepło doprowadzają pompy głębinowe ziemia-powietrze. W budynku zainstalowano także rekuperację, która filtruje powietrze i oczyszcza je, minimalizując przy tym straty ciepła do otoczenia.

  Co ciekawe, TBS Kamienna Góra wynajęła już wszystkie mieszkania, ich powierzchnia to średnio 50 mkw. i są to mieszkania jedno i czteropokojowe.

  Partycypacja wynosi 20% wartości mieszkania, a o lokal mogły starać się osoby niemające swojego własnego M na własność, oraz osiągały dochody mieszczące się w widełkach, które przewiduje ustawa TBS.

  Jeśli chodzi o czynsz w TBS Kamienna Góra, to jest to około 10 zł za mkw. + rachunki za media.

  Z tego, co wiem, budynek powstawał 2 lata i pochłonął prawie 10 mln zł, z czego 2,5 mln włożyło miast, które jest udziałowcem TBS Kamienna Góra.

  #26690

  Ola

  Też bym chciała zamieszkać w takim energooszczędnym budynku, gdzie koszty ogrzewania dzięki pompie ziemia powietrze są z pewnością dużo mniejsze niż tradycyjne centralne ogrzewanie, mam nadzieję, że Towarzystwa Budownictwa Społecznego zaczną niebawem budować tylko takie energooszczędne budynki…

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.