TBS Bielsko-Biała – przywłaszcza sobie partcypacje

This topic contains 15 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 7 years, 3 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #3218

    Anonim

    Czy zabierianie przez TBS partcypacji jest zgodne z prawem ?

    #678

    Anonim

    .

    #3219

    Anonim

    Jak to sobie przywłaszcza ? Opisz więcej sprawę.
    Partycypacja jest imienna na partycypanta i zdając mieszkanie do TBS należy ci się jej zwrot.

    #3221

    Anonim

    Prawdopodobnie chodzi o umowę partycypacji zawartą na starych zasadach t.j. przed 2004 rokiem. Bielski TBS zawierał umowy na zasadzie -za kasę partycypant mógł dysponować mieszkaniem przez jakiś okres czasu np. 4 lata, a po tym okresie w opinii TBS nie ma już żadnych praw.

    #3229

    Anonim

    W 2007 podpisalem aneks do umowy tzn przejolem prawa od poprzedniego najemcy. Wplacilem ok 20tys jako kolejny partycypant, umowa wygasla w 2011 roku i TBS W Bielsku informuje mnie ze stracilem prawo wskazania kolejnego najemcy oraz stracilem 20tyś które wplaciłem. Czy takie umowy są zgodne z prawem ?

    #3232

    Anonim

    Nie wiem jak z prawem do wskazania najemcy, ale odmowa zwrotu wpłaconej kwoty wygląda na próbę oszustwa i przywłaszczenie twoich pieniędzy przez zarząd TBS. Proponuję udac sie do prawnika.

    #3271

    Anonim

    Zgadzam się z Józefem, ale prawnik mojej koleżanki twierdzi, że nie wygra się w tej sytuacji z TBS. Podpisaliśmy taką a nie inną umowę.

    #3272

    Anonim

    jeżeli umowa została sporządzona niezgodnie z ustawą o Tbs, gdzie m.in. jest mowa o prawach partycypantów – to ta umowa jest funta kłaków warta – nie zgodna ze sprawiedliwością społeczną – każdy sprytny prawnik podważy taką umowe – rusz głową !!!

    #3273

    Anonim

    Ustawa o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego z dnia 26 października 1995, Dz.U. z 1995 roku, Nr 133, poz. 654;

    art. 29a

    3. W przypadku zakończenia najmu i opróżnienia lokalu kwota partycypacji, o której mowa w ust. 1, podlega zwrotowi najemcy nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia opróżnienia lokalu. W dniu zwrotu kwota partycypacji powinna odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu.

    zakończyłaś umowe najmu? tzn. zrezygnowałaś z niej? czy partycypant zgłosił chęć rezygnacji z partycypacji??? – jeżeli nie, to w takim razie umowę, którą podpisałaś z Tbs-ami iż tracisz po jakimś czasie możliwość ubiegania sie o kwote jaką wpłaciłaś na partycypacje – JEST NIEZGODNA Z USTAWĄ i radziłabym podać Tbs do sądu w celu sporządzenia prawidłowej umowy – zgodnej z Ustawą

    #3274

    Anonim

    powiem inaczej…. każdy myślący prawnik stwierdzi, że jeżeli umowa jest niezgodna z tą ustawą – jest zwyczajnie nieważna – a prawnicy są różni – jak i lekarze – jeden wyleczy drugi zaszkodzi

    #3359

    Anonim

    Znam kilka niegłupich, wykształconych ludzi, którzy opuścili TBS w Bielsku i nie odzyskali partycypacji, myślicie, że nie byli u prawników?

    #3363

    Anonim

    Myślę, że jeśli masz w umowie słowo „partycypacja”, to każdy sąd zastosuje przepisy ww. Ustawy i jesteś na prawie.
    Czy ci, którzy nie odzyskali partycypacji przegrali w sądzie, czy po prostu sobie odpuścili?
    Wyślij do TBSu wezwanie do zwrotu partycypacji, później wezwanie ostateczne, a na koniec wezwanie przedsądowe – to ostatnie najlepiej jak wyśle za Ciebie kancelaria adwokacka (to robi wrażenie).
    Ponadto pójdź do NAJLEPSZEGO prawnika jakiego znasz – w przypadku wygranej, TBS opłaci koszty zastępstwa procesowego (czyli zwróci Ci za Twojego adwokata),
    powodzenia

    #3364

    Anonim

    poprzednik troszke sie rozpedzil z tym zwracaniem kosztow zastepstwa, otoz wg „taryfikatora” jesli wygrasz, to tbs zwroci Tobie max 900pln, bez wzgledu na to ile wydales.
    Tbs ma ustawowy obowiazek zwrotu kwoty partycypacji najpozniej do roku od oproznienia lokalu. koniec i kropka.

    #3378

    Anonim

    Czy coś udało CI się ustalić w sprawie „nikomego” aczkolwiek, może nie do końca niemożliwego odzyskania partycypacji ?

    Czytam od kilku dni na necie, gdyż mam identyczną sytuację! Umowę najmu zawarłam w 2007 r. a mój Ojciec, jako partycypant Aneks – do umowy poprzedniego partycypanta, która wprowadziła „termin” wygaśnięcia możłiwości wskazania na swoje miejsce innego najemcy/odzyskania partycypacji – ten termin minął w 2011 r:(

    Czy można to jakoś obejść?:
    – sprawa w sądzie – że niedozwolone zapisyw w umowach;
    – cesja partycypacji u Notariusza?
    …jakies inne pomysły? niekoniecznie, które spodobają się TBS ale za które nie pójdę siedzieć:)

    #3427

    Anonim

    Myślę, że najpierw cesja partycypacji (przy okazji ojciec nie będzie musiał w tym uczestniczyć), później sprawa o niedozwolone zapisy w umowie.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.