samotnie czy para

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 11 years, 2 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #128

  Anonim

  .

  #1536

  Anonim

  witam! chce złożyć wniosek o mieszkanie z narzeczonym ale nie wiemy czy razem czy osobno jak lepiej? skoro jeszcze nie jesteśmy małżeństwem? ja pracuje od 2 miesięcy czyli nie mogę jeszcze swojego dochodu przedstawić.

  #1537

  Anonim

  Składacie osobno – podwójna szansa że otrzymacie chociaż jedno. Jak dostaniecie dwa – zawsze jedno można odstąpić 🙂

  Składacie razem – jeżeli będziecie się ubiegać o kredyt na partycypację to bank połączy wasze dochody i wówczas twoje niższe mogą obniżyć waszą zdolność kredytową.
  Poza tym nie wiem czy według prawa jako konkubenci możecie wspólnie złożyć wniosek, bo ustawa o związkach partnerskich chyba jeszcze nie weszła.

  A co do twojego dochodu to TBS-y wymagają o ile pamiętam z 3 miesięcy zaświadczenia więc poczekaj miesiąc jak jest to możliwe.

  #3072

  Anonim

  Oczywiście ze moga złożyc razem, nawet jak nie sa małrzenstwem.
  progi dochodowe nie sa wysoko wymierzone, a róznica pomiedzy jedna osoba a dwoma, to zaledwie 200 lub 300 zł. takze na pewno twoja druga połowka nie „zaniży” tego progu,

  #3088

  Anonim

  To chyba nie jest tak mała różnica jak pisał przedmówca. Dochody max.na jedną osobę np. we Wrocławiu to ok. 5 tys. zł a na 2 osoby ponad 8 tyś. Po II. dowiedz się dokładnie czy w TBS-e będą od Ciebie chcieli zaśw. o dochodach, i czy mają okreslone minimum dochodowe, które musisz spełnić. Nie wszystkie TBS-y tego wymagają. Jeśli nawet zechcą od Ciebie takie zaswiadczenie, to napewno nie teraz, lecz dopiero przy podpisaniu umowy najmu, czyli tuż przed odbiorem mieszkania (a więc dopiero średnio za jakis rok czy 1,5). Co do pytania „razem czy osobno” to, kiedyś też stałam przed takim dylematem, i szczęsliwie poradziły mi wtedy panie z TBS, bym wzięła tylko na siebie. Partnera możesz zawsze dopisać jako najemncę (czego tez nie polecam) lub tylko zameldować po odbiorze mieszkania. II opcja daje Ci bezpieczeństwo, że w razie rozpadu Waszego związku, nie masz problemu z pozbyciem się „intruza” z mieszkania.
  Możecie oczywiście wziąc 2 mieszkania oddzielne. Niestety problem pojawi się z chwilą Waszego ślubu, bo jeśli nie będziecie mieli rozdzielnosci majątkowej, czyli zasada wspólnosci, to TBS może zarządać oddania jednego mieszkania.

  Odpowiedzi udzieliłam na podstawie włsnych doswiadczeń w tym temacie ale każdy TBS rządzi się własnymi prawami musisz więc dopytać w spółdzielni…

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.