Rozwód a prawo do najmu

This topic contains 3 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 4 years, 7 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1127

    Rene
    Participant

    Witam:)
    Jestem obecnie pół roku po rozwodzie, na razie bez podziału majątku. Głównym najemcą mieszkania w TBS-sach był mój b.mąż. W tej chwili zakupił swoje mieszkanie w tej samej okolicy więc zrezygnował z umowy najmu.Partycypantem jest moja mama,ja wraz z dziećmi byłam osobą wspólnie zamieszkującą.Pytanie brzmi czy Zarząd TBS może bez zgody partycypanta znaleźć kolejnego najemcę a mnie tak po prostu wyrzucić z mieszkania bez prawa do dalszego zamieszkiwania skoro nie byłam głównym najemcą ?

    #5752

    Rene
    Participant

    .

    • This reply was modified 4 years, 3 months temu by  Redakcja.
    • This reply was modified 3 years, 2 months temu by  Redakcja.
    #5753

    Anonim

    Co ma mama napisane w umowie o partycypację odnośnie najemcy po rozwiązaniu umowy najmu?

    #5754

    Anonim

    KC Art. 680 1. § 1. Małżonkowie są najemcami lokalu bez względu na istniejące między nimi stosunki majątkowe, jeżeli nawiązanie stosunku najmu lokalu mającego służyć zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych założonej przez nich rodziny nastąpiło w czasie trwania małżeństwa. Jeżeli między małżonkami istnieje rozdzielność majątkowa albo rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków do wspólności najmu stosuje się odpowiednio przepisy o wspólności ustawowej.
    § 2. Ustanie wspólności majątkowej w czasie trwania małżeństwa nie powoduje ustania wspólności najmu lokalu mającego służyć zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych rodziny.

    Nie wiem czy na tej podstawie wypowiedzenie umowy przez jedną ze stron nie jest wadliwe.
    Polecał bym skorzystać z porady prawnej u jakiegoś radcy z zakresu prawa rodzinnego.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.