Rozliczenie Kaucji

This topic contains 3 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 6 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #752

  Anonim

  Witam.
  Tak ostatnio zachodzę w głowę jak to sprytnie TBS żongluje kasą.Kaucja jest b.wysoka 12xczynsz.Naliczana na poczet nie zapłaconego czynszu – nosz psia krew a jeśli ktoś płaci cały czas czynsz regularnie.Drugie to zużycie elementów,coś bardzo drogie to wyposażenie – najczęściej mieszkania są wyposażane w najtańsze podzespoły które nie stanowią nawet połowy kaucji,mieszkańcy często wymieniają na lepsze i droższe czyli inwestują a sprytne TBS naliczają później im od tego jeszcze zużycie – normalnie rozbój.Przy zamianie mieszkania jest inny wskaźnik zużycia dla zdającego i przejmującego różnice dla siebie pobiera TBS – szok.Kaucja to nic innego jak walenie w rogi.

  #3571

  Anonim

  .

  #3623

  Anonim

  Dalej mnie nurtuje kwestia rozliczenia kaucji np. przy zamianie. Jak można naliczać zużycie elementów przy zamianie?? Za elementy za które się już raz zapłaciło. Może lepiej przenieść elementy wyposażenia do zamienianego mieszkania.W myśl takiej logiki TBS to każdy najemca powinien rok w rok płacić za zużycie elementów mimo że wpłacił kaucje.To tak jakbym kupił auto w salonie a przy sprzedaży salon obciążył mnie zużyciem auta .
  Może mi ktoś to wytłumaczy. Podkreślam jeszcze raz że obecne stawki kaucji są b. wysokie.

  #3634

  Anonim

  zamiana wiąże się z wypowiedzeniem dotychczasowej umowy i zawarciem nowej za porozumieniem stron. Jeżeli naliczają opłatę za zużyte elementy przy wypowiedzeniu to nic z tym nie zrobisz. Za porozumieniem stron może się dogadaj że pozamieniasz wyposażenie z nowego mieszkania na stare. Powinno dać rade.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.