Remont w mieszkaniu tbs

This topic contains 2 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 5 years, 5 months temu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1054

    Anonim

    Mam pytanie odnośnie remontu w starym bloku TBS. Czy jest możliwość, aby zmniejszyć kwotę partycypacji we względu na wykonanie remontu, co jest równoznaczne z podniesieniem standardu mieszkania. Czy wartość odtworzeniowa lokalu jest również zależna od stopnia zużycia np. podłóg czy łazienek w mieszkaniu?

    #5106

    Anonim

    .

    • This reply was modified 4 years, 3 months temu by  Redakcja.
    • This reply was modified 3 years, 2 months temu by  Redakcja.
    #5107

    Anonim

    Zmniejszyć uważam, że nie – możesz spróbować napisać podanie o zaliczenie kosztów remontu na poczet czynszu ale nie gwarantuje Ci, że TBS się zgodzi.
    Jeżeli mieszkanie zostało przejęte w stanie „do remontu” to na takie mieszkanie się zgodziłeś/aś.
    Nie wiem jaki zakres remontu chcesz przeprowadzać ale wymiana podłogi, pomalowanie ścian, czy zmiana terakoty, to raczej wymiana ze względu na zużycie.

    USTAWA
    z dnia 21 czerwca 2001
    o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego
    Art. 6d.
    Najemca może wprowadzić w lokalu ulepszenia tylko za zgodą wynajmującego i na podstawie pisemnej umowy określającej sposób rozliczeń z tego tytułu.

    Wartość odtworzeniowa liczona jest zawsze wg obowiązujących wskaźników i inaczej się jej nie przelicza.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.