This topic contains 5 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by Anonim 14 years, 7 months temu.
-
AutorWpisy
-
6 czerwca 2010 at 17:26 #77
AnonimZ tego co zostało podane do wiadomości przez Ministerstwo Infrastruktury projekt reformy budownictwa społecznego miał być konsultowany do końca maja. Czy ktoś słyszał o jakiś konsultacjach, z kimś rozmawiano, czy jak zwykle do powiedzenia miała tylko Izba TBS ?
6 czerwca 2010 at 17:26 #1388
AnonimZ tego co zostało podane do wiadomości przez Ministerstwo Infrastruktury projekt reformy budownictwa społecznego miał być konsultowany do końca maja. Czy ktoś słyszał o jakiś konsultacjach, z kimś rozmawiano, czy jak zwykle do powiedzenia miała tylko Izba TBS ?
6 czerwca 2010 at 17:48 #1389
AnonimOstatnio w moim mieście – Tychach, odbyła się konferencja na ten temat.
„Dziś odbyła się w Tychach ogólnopolska konferencja poświęcona budownictwu społecznemu, pod patronatem wiceministra infrastruktury Piotra Stycznia i prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby. W konferencji wzięli udział m.in. przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej a także przedstawiciele zarządów TBS z różnych miast.
Konferencja pod hasłem „Interwencjonizm państwowy – nowe rozwiązania w zakresie polityki mieszkaniowej” została zorganizowana jako II etap konsultacji społecznych poświęconych projektowi nowych rozwiązań prawnych dotyczących budownictwa pod wynajem.”
6 czerwca 2010 at 19:05 #1390
AnonimA kiedy konsultacje z najemcami i partycypantami TBS ? Czy Polskie Stowarzyszenie Lokatorów TBS uczestniczy w konsultacjach czy tylko pilnuje interesów mieszkańców PTBS ?
Po co Stowarzyszenie używa nazwy „Polskie” skoro działa jedynie przy poznańskim TBS-ie ? Pytam, bo może trzeba w końcu działać skoro są konsultacje społeczne ?!?6 czerwca 2010 at 19:08 #1391
AnonimJak na razie to stowarzyszenie potrafi pobierać tylko składkę członkowską…
7 czerwca 2010 at 08:17 #1392
AnonimKonsultacje społeczne to pic na wodę. I to nie tylko za rządów Tuska, ale w ogóle w naszym PRL-bis. Odbędą się konferencje z których nic nie wyniknie.
Tymczasem lobby zarządców TBS jest w stanie się zorganizować i być obecne na posiedzeniach odpowiednich komisji sejmowych. Pan Styczeń z ministerstwa infrastruktury jakoś w dziwny sposób wypowiada opinie zbieżne z interesami zarządców TBS a zarazem dla nas niekorzystne. I również niekorzystne są dla nas rozwiązania prawne proponowane przez ministerstwo. Wykup mieszkań ma być uzależniony od widzimisię zarządców TBS, a cena mieszkań – jak przebąkuje pan Styczeń – ma być „zbliżona do rynkowej”.
Co ciekawe, ci sami ludzie którzy chcą sobie na nas „rynkowo” zarobić, równocześnie bardzo protestują, gdy partycypant sprzedaje komuś partycypację za cenę rynkową.
Czyli „wolny rynek” dla jednych, a regulowana gospodarka komunistyczna dla drugich.
Takie podejście do „rynku jest zresztą jedną z głównych cech działań ludzi obecnej władzy z ekipy Słońca Peru. Nie wierzycie? Przeczytajcie sobie stenogramy z posiedzeń komisji sejmowych. -
AutorWpisy
You must be logged in to reply to this topic.