Puste mieszkanie w sąsiedztwie

This topic contains 12 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 11 years, 11 months temu.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #263

    Anonim

    Witam!
    U mnie w sąsiedztwie jest mieszkanie niezasiedlone od 2lat, czyli od momentu otrzymania kluczy (TBS Gliwice). W umowie najmu jest paragraf, że najemnca zobowiazuje sie do zasiedlenia mieszkania w ciagu 30 dni od otrzymania kluczy w przeciwnym razie nastepuje rozwiazanie umowy. Domyslam sie ze ktos oplaca czynsz itp. Ale i tak to jest niedopuszczalne(!!), bo ludzie czekaja na mieszkania i rozchodza sie na pniu zawsze jak jest nowa inwestycja. Czy ktos spotkał sie z podobnym przypadkiem?

    #1950

    Anonim

    .

    #1958

    Anonim

    A co Tobie do tego, że ktoś kto wpłacił 30% partycypacji i resztę spłaca w czynszu nie mieszka tam. Może wyjechał za granicę, albo kupił to mieszkanie dorosłemu dziecku,które jeszcze się nie usamodzielniło. Ja swoje mieszkanie TBS odkupiłam od gościa,który również nie mieszkał w tym mieszkaniu, rodzice wpłacili mu 30% wartości, a że on jeszcze studiował i nie stać go było na życie na swoim, więc teoretycznie był najemcą,a mieszkał u rodziców i oni płacili przez jakiś czas czynsz, aż w końcu odsprzedali swoją partycypację.

    #1981

    Anonim

    Jasne ze nie powinno stac puste!! zadnej logiki w tym nie widze ze rodzice wplacili chlopakowi mu part. i to najwyzsza, mieszkal z nimi bo studiowal i nie mial kasy na utrzymanie, a potem mieszkanie odsprzedali..a mogl tam mieszkac ktos kto faktycznie potrzebowal swojego „M”. PISZESZ BEZ SENSU joannab !!!!!!!

    #1983

    Anonim

    Dla mnie Wasze wypowiedzi są bez sensu, w moim mieście partycypant decyduje, kto mieszka w jego mieszkaniu. Chyba,że mówicie o mieszkaniach, na które przydział dostaje się z Urzędu Miasta, i to Urząd Miasta jest partycypantem.Nie wiem, jak w innych miastach ale w Krakowie partycypantem może być osoba prywatna, która wpłaca 30 % wartości, albo czeka się na lokal socjalny z UM i wtedy partycypantem jest Urząd, i to on decyduje kto mieszka w tych mieszkaniach

    #2403

    Anonim

    Z doświadczenia wiem że TBS ma gdzieś osoby które wynajmują mieszkania a w nich nie mieszkają. Dla nich ważne jest że płaci i koniec. Obok mnie od roku mieszkanie stoi puste, pościągane wszystkie liczniki i co najgorsze w zimie mieszkanie jest nie ogrzewane co też dla sąsiadów jest minusem. Dlatego też jestem zdania, że mieszkanie powinno zostać przydzielone komuś, kto w nim zamieszka. Skoro kogoś stać na opłacanie czynszu miesięcznie za pustostan to równie dobrze stać go na kupno własnościowego.

    #2418

    Anonim

    Ja osobiście się z tym nie spotkałem, fakt ktoś może czekać na taki lokal a ktoś go nie użytkuje;/

    #2422

    Anonim

    Usiłuję odebrać partycypację , tbs nie chce zwrócić . Mam sama znaleźć nowego partycypanta. Dlatego zamierzam opuścić mieszkanie, żeby nie płacić wysokiego czynszu.

    #2429

    Anonim

    Przyczyną może być zajęcie mieszkania przez komornika i do czasu spłaty zaległości przez TBS mieszkanie będzie stało puste, a może później zlicytowane i sprzedane.

    #2440

    Anonim

    jestem na etapie poszukiwania mieszkania w zasobach tbs, mieszkanie minimum 3 pokojowe na parterze lub 1 pietrze. w jakiej okolicy będziesz opuszczać mieszkanie?

    #2640

    Anonim

    Odstąpię partycypację w Gdańskim GTBS 3 pokoje z balkonem I piętro, piwnica, możliwość wynajęcia garażu. Bardzo jasne i ciepłe. Super dzielnica – komunikacja, szkoła, przedszkole, sklepy itp., cena 100 tys ( do negocjacji)

    #2643

    Anonim

    Witam, jestem bardzo zainteresowana, proszę o kontakt 694881595

    #2655

    Anonim

    Witam chciałam się was spytać czy mamy szanse na mieszkanie z tbsow ja na umowie mam 1870zl brutto, mój partner ma 1500zl. brutto (ale tylko na umowie) w rzeczywistości dostaje ok 1700-1900zl na rękę mamy 4 lenia córkę wniosek mieliśmy w grudniu 2007r. czy musimy wziąć ślub aby dostać mieszanie??

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)

You must be logged in to reply to this topic.