przeniesienie praw partycypanta na siostrę

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 11 years, 1 month temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #686

  Anonim

  Witam jestem partycypantem i najemca ptbs chciałabym przenieść prawa na siostrę . Niestety umowa jest podpisana po roku 2005 i obawiam się że ptbsy mogą mi odmłówić . Siostra spełnia wymogi wynikające z ustawy. Jak można załatwić taką sprawę zgodnie z prawem ?

  #3318

  Anonim

  .

  #3320

  Anonim

  Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest najpierw zapytanie w TBSie, a później pójście z tą umową do prawnika / doradcy znającego się na TBSach.

  Wiem to ze swojego przykładu. Mimo, że miałam w umowie zapis, że mogę wskazać następcę na moje mieszkanie, to w biurze mi powiedzieli, że ten zapis z umowy już nie obowiązuje.
  Akurat nie chciało mi się wtedy z nimi kłócić. Ale gdyby sprawa nie rozwiązała się po mojej myśli, to na pewno poszłabym do prawnika.

  #3327

  Anonim

  Jesli powiedzieli CI ze zapis ten już nie obowiązuje i nie chcieli tego zrobic to jak to załatwiłaś? (u parawnika też nie byłaś..)

  #3333

  Anonim

  Jak to załatwiłam?
  Po prostu nasi znajomi, którzy mieli mieszkać na naszym byłym mieszkaniu przeszli przez standardową procedurę – czyli złożenie wniosku, decyzja komisji itd. Przy czym w pierwszym podejściu trafili oni na listę rezerwową.
  Przydział dostała jakaś nieznana nam osoba, która jednak zrezygnowała z niego i na to miejsce „wskoczyli” nasi znajomi z listy rezerwowej.

  Ja oczywiście chciałam ominąć całą tę procedurę, bo nie było pewności jak się sprawa zakończy, a chciałam żeby przydział dostali właśnie ci znajomi.
  Skoro tak się potoczyło (po naszej myśli), to już nie mieliśmy powodu żeby iść do prawnika.

  No ale nerwy i niepewność były… i to przez kilka miesięcy…

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.