przekroczenie dochodów

This topic contains 10 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 11 years, 3 months temu.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #524

  Anonim

  Witam, przekroczyliśmy górna granicę dozwolonego na 3 os. rodzinę dochodu rocznego, co w takiej sytuacji może zrobić nasz TBS? Czy faktycznie może podnieść czynsz o 100% (wówczas cena czynszu bedzie taka jak bym wynajmowała mieszkanie ;(
  czy jest jakas inna możliwość żeby móc dalej mieszkać na takich samych warunkach. czytałam o zameldowaniu dodatkowej osoby ale czy to możliwe? (jestesmy partycypantami i najemcami jednocześnie). proszę o radę

  #2669

  Anonim

  .

  #3234

  Anonim

  Witam, dołączam się do pytania, jak wygląda w realu przekroczenie dochodu na rodzinę w mieszkaniach TBS?
  Teorię znam (uwolnienie czynszu lub wypowiedzenie najmu), czy TBSy faktycznie „jadą po bandzie”? Jeśli zachodzi uwolnienie czynszu to jakie kwoty/przeliczniki są nakładane?

  #3266

  Anonim

  Niedawno była afera w Poznańskim TBS, że mieszka tam dużo osób które przewyższają dochodami progi ustawowe i w dodatku czasami posiadają mieszkania własnościowe.
  Po nagłośnieniu sprawy przez prasę TBS podniósł czynsze tym których zarobki znacząco przekraczały progi.
  Też interesuje mnie temat. Jak jest w innych TBS-ach ?

  #3281

  Anonim

  Jak macie tyle kasy to wypad z mieszkania czynszowego. Kupcie sobie własne a te zostawcie ludziom mniej zamożnym. Później widać jak mercedesy pod klatką stoją. Mam nadzieję, że wam nie 100% ale 200% podwyżki dowalą.

  #3286

  Anonim

  co za jad wez sie do roboty a nie zazdrosc innym

  #3289

  Anonim

  Popieram przedmówczynię. Sączysz jad a nawet nie wiesz o ile te dochody są przekroczone, czy o 20 zł czy o 2.000 zł, a może 20.000 zł.
  Komuś się lepiej wiedzie to zaraz ma się wynosić i lecieć po kredyt na własnościowe. Polactwo…

  #3296

  Anonim

  Nie spodziewałem się takiego jadu jak od „janow”
  Powodów dla wszystkich osób borykających się z podobnym problemem jest co najmniej kilka. T.j. wcześniej przytoczono część osób może przekroczyć max kwotę tylko nieznacznie, mogą też być przypadki kiedy akurat tylko za dany rok w deklaracji nastąpiło choćby spore przekroczenie a w następnych latach jest się na bezrobociu – efekt: brak stałych dochodów i podniesiony czynsz lub wypowiedzenie najmu – miód, malina…
  Nie będę ukrywać mój przypadek to przekroczenie tylko w tym roku – w następnych JUŻ WIEM, że dochody będą mniejsze niż kiedykolwiek – więc t.j. napisałem wyżej dostanę w kolano.
  Pozdrawiam życząc wyobraźni i wyrozumiałości.

  #3297

  Anonim

  @ Zdzichu: z Twojej wypowiedzi wnioskuję zatem, że nie ma 100% pewności, że każdy otrzymuje uwolnienie czynszu i co za tym podwyżkę?

  #3334

  Anonim

  Proponuję złożyć do Prezesa wyjaśnienie i jednocześnie prośbę o potraktowanie sytuacji jako wyjątkowej. Przepisy mówią, że TBS MOŻE wypowiedzieć umowę w części dotyczącej czynszu, co nie znaczy, że to zrobi. Na Twoim miejscu spotkałabym się z prezesem lub z całym zarządem, wyjaśniała swoją sytuację i prosiła o niewypowiadania wysokości czynszu, względnie jakąś znośną, czasową ugodę, np. na ten rok, a za następny wzięcie pod uwagę dochodów za 2013, powodzenia

  #3357

  Anonim

  W moim TBSie deklarację o dochodach składa się co 2 lata. Zatem tylko co 2-gi rok jest kontrolowany 🙂
  Sama nie wiem czy gdybyśmy przekroczyli dochody (co nam na razie nie grozi), to czy podnieśli by nam czynsz.

  Jeśli chodzi o jad i zazdroszczenie tym co zarabiają.
  My ledwo dostaliśmy przydział na mieszkanie, a sąsiedzi bez problemu, bo mieli wysokie dochody. Wychodzi więc na to, że idea „mieszkań dla osób średniozamożnych” to ściema, bo wiele osób jest bardzo zamożnych, wiele sąsiadów ma po 2 auta.

  A z drugiej strony wolę jak ktoś uczciwie zarabia i płaci czynsz niż jak jakiś leser i cwaniak pracuje na czarno, ma zerowe dochody i dzięki temu dostaje zasiłek dla bezrobotnych oraz dofinansowanie do mieszkania. To mnie dopiero wkurza, bo osobiście znam cwaniaków, którzy znaleźli sobie taki sposób na życie i się chwalą, że im państwo czynsz płaci (ale nie mieszkają w TBS).
  Wychodzi na to, że ci, którzy mają legalną pracę są głupkami, bo muszą ze swoich podatków utrzymywać cwaniaków.

  Jeśli więc chcecie mieć pretensje, to do ‚bezrobotnych” kombinatorów, a nie do ludzi, którzy uczciwie zarabiają na życie.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.