Próg dochodowy, mam dopiero dostać mieszkanie- za jaki rok deklaracja?

This topic contains 1 odpowiedź, has 1 głos, and was last updated by  abc 4 years, 5 months temu.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #23870

  Piotr

  Witam wszystkich. Pod koniec roku mam otrzymać mieszkanie w TBS, na które dość długo już czekam. Umowę partycypacyjną podpisywałem na początku 2017 roku. Mieszkanie miało być w roku 2018, jednak zdarzył się rok obsuwy. Nie jest to istotne. Wazniejszy jest fakt, że w przeciągu tych dwoch lat zmieniłem pracę i zwyczajnie mam wyższą pensję.

  W momencie podpisywania umowy mieściłem się w maksymalnym progu. Po przejściu do innego pracodawcy równiez się mieściłem, bo próg zostal znacznie podwyższony.

  Obecnie na stronie lokalnego TBSu widnieje informacja:

  Poniżej wyliczyliśmy kwoty (w zł) dopuszczalnych wysokości dochodów na gospodarstwo domowe o różnej liczbie osób zgłoszonych do wspólnego zamieszkania w oparciu o aktualne przeciętne miesięczne wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w województwie XXX w 2017 r. z godnie z ustawą o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (Dz. U. 2018 poz. 1020).

  Kwota dla jednoosobowego gospodarstwa to 5 800zł.

  Jednak jest tam wyraźnie powiedziane: „w roku 2017”. Co to oznacza? Czy strona nie została jeszcze zaktualizowana i niebawem zostaną podane progi w oparciu o średnie wynagrodzenia w 2018 roku?

  Rzecz w tym, że za rok 2017 z zapasem mieszczę się w danym progu. W roku 2018 nieznacznie (ok 30zł) go przekraczam. Pytanie jednak do jakiego progu bede składał deklarację (zapewne będzie to w okolicach lata, bo odbiór mam mieć w grudniu)?

  Dzięki z góry za odpowiedzi.

  #24991

  abc

  mnie prosili o deklarację za ostatni rok od dnia podpisania umowy najmu, a nawet raz sprzed 2 lat – wystarczyło im.
  dogadaj się – też są ludźmi

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.