Procedura – odstąpienie mieszkania TBS

This topic contains 0 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Hewa 4 years, 8 months temu.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #25644

  Hewa

  Witam,
  Mam zamiar zbyć/odstąpić mieszkanie TBS wybudowane po 2005 r. W naszym TBS dokonywana jest waloryzacja partycypacji, nowy partycypant wpłaca potem zwrot następuje opuszczającemu lokal. Wiem, że od różnicy pomiędzy kwotami wpłaconymi a wypłaconymi jest do zapłacenia podatek dochodowy przy rozliczeniu rocznym. A co z kwestiami:
  1. spłaconego kredytu w czynszu – jestem w stanie wyliczyć ile w czynszu naliczono mi kredytu, choć wiem, że to nie ja spłacam ten kredyt, nie ja zaciągałam, a TBS, no ale jakby nie było jest to mój jakiś tam koszt.
  2. rozliczeniem pozostawionych w mieszkaniu mebli, sprzętu agd, rtv,
  3. dokonanych remontów przez 10 lat, wyłożeniem kasy na podniesieniem standardu mieszkania, ewentualnego odstępnego …..
  Powiedzmy, że chcę uzyskać 100.000 zł (osoba, która chce ode mnie przejąć mieszkanie zgadza się na taką łączną kwotę). Z TBS dostanę zwrot np. 50.000 zł (partycypacja, kaucja po waloryzacji) i pita z określoną różnicą między wpłatą przy obejmowaniu lokalu a wypłatą przy opuszczaniu. To jest jasne. W tej pozostałej kwocie 50.000 zł mieści się spłacony kredyt w czynszu, rzeczy które zostawiam, i powiedzmy jakieś tam odstępne. Jak wygląda kwestia podatkowa od tych pozostałych 50.000 zł? Jakie czynności podjąć? Jakaś umowa przedwstępna/odstąpienia dotycząca tych kwestii poza partycypacją, kaucją, bp to będzie uregulowane przez TBS.
  Jeśli byłby mi w stanie ktoś pomóc, podpowiedzieć to będę wdzięczna 🙂
  Pozdrawiam 🙂

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.