problem prawny

This topic contains 7 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 11 years, 3 months temu.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #652

  Anonim

  .

  #3091

  Anonim

  Jestem najemca w TBS.Mieszkam juz 10 lat.Osoba partypujaca byl moj tata ktory rok temu zmarl.Chcialabym odstapic mieszkanie ale w tej sytuacji nie wiem co mam robic bo nikt nie moze mi udzielic zadnych informacji.Jak to sie ma w swietle prawa TBS.

  #3092

  Anonim

  najpiierw należy przeprowadzić postepowanie spadkowe, poniewaz partycypacja stanowiła majątek taty – przykładowo brat, siostra, mama i Ty jesteście spadkobiercami – albo wszyscy zrzekną się praw do partycypacji na jedną osobe i ta odstepuje partycypacje komus tam – lub wszyscy uprawnieni do spadku po tacie – musza sie zgodzic na taka operacje i kasa dzielicie sie

  #3095

  Anonim

  To zależy co było i czy woghóle był testament jakiś zapis na temat TBS. Radzę zacząć od Notariatu, US i Starostwa. Sam TBS to jeden bajzel. Wysyłają listy nawet na zmarłych.

  #3099

  Anonim

  Partycypacja to masa spadkowa, wystarczy jeśli u notariusz stawią się wszyscy spadkobiercy i zostanie spisany akt dziedziczenia po zmarłym w którym musi być zaznaczone iż tylko najemca mieszkania TBS posiada prawa i obowiązki z umowy partycypacyjnej nr z dnia. Przy takim zapisie TBS nie żąda cesji pozostałych osób tylko spisuje z najemcą aneks do umowy partycypacyjnej w którym zmienia się jedynie oznaczenie partycypanta.
  a propo nie we wszystkich TBS jest bajzel 🙂

  #3096

  Anonim

  a w sytuacji gdy partycypantem i najemcą jest ta sama osoba to gdy po jego śmierci mi jako jego córce (zameldowanej i mieszkającej w lokalu tbs) przysługiwać będzie jakieś prawo do lokalu ? czy stracę dach nad głową ?

  #3097

  Anonim

  Tak tez zrobilam innego wyjscia nie bylo jak udac sie do natariusza i przeprowadzic sprawe spadkowa.Dziekuje za podpowiedz

  #3098

  Anonim

  Z tego co wiem osoby zameldowanej na stale nie maja prawa wyrzucic.Chyba ze maja jakies powody np.zadlurzone mieszkanie.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.