Potrzebny prawnik

This topic contains 15 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 11 years, 6 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #31

  Anonim

  Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma namiary na prawnika z Poznania lub okolic, który ma jakieś doświadczenie w sprawach TBS-ów. Chodzi o odstępne i przepisanie partycypacji na nowego najemcę na co nie zgadza mi się zarząd TBS.
  Proszę o info na lukif1@tlen.pl
  Z góry dziękuję.

  #1256

  Anonim

  .

  #1269

  Anonim

  a ja poszukuje takiego prawnika na terenie Warszawy treści na maila magdunia21@buziaczek.pl

  #1301

  Anonim

  Witam, mam podobny problem z PTBS, okazuje się, ze nie moge cedować cesji, bo moj blok wybudowany jest po 2005 roku i obowiązuja jakies przepisy i nie mozna cedować.

  #1302

  Anonim

  Ania z cesją jest tak że większość TBSów się nie zgadza, chociaż zgodnie z prawem możesz to zrobić nie pytając nawet o zgodę. Po prostu wprowadzają ludzi w błąd licząc przy tym że zrezygnujesz z cesji i oddasz mieszkanie do zasobu TBS. Przy mieszkaniach budowanych po 2005 roku tym bardziej jest to dozwolone !

  #1335

  Anonim

  Czy dostałaś namiar na prawnika? Też potrzebuję takiego prawnika z W-wy, gdyż dotyczy mnie problem cesji partycypacji i odmowy jej przez TBS. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

  #1364

  Anonim

  NA JAKIEJ PODSTAWIE TAK TWIERDZISZ? CO MOZNA ZROBIC GDY TBS WLASNIE SIE NIE ZGADZA I KONIEC? ROWNIEZ PROSZE O NAMIARY NA DOBREGO PRAWNIKA Z WROCLAWIA….

  #1367

  Anonim

  Jestem po wstepnej rozmowie z radca prawnym z Wrocławia (ul.Ładna 12/8). Jest zapis w umowie, że partycypant może wskazać kolejnego najemcę (art 6 ust.6), ustawa nie określa jasno (art29 ust.4) czy pozwolenie dotyczy tylko osób prawnych (jest „oraz inne osoby”), w sprawach nieuregulowanych obowiązuje Kodeks cywilny z którego jasno wynika, że można cedować swoje prawa (art509). TBS musi jedynie sprawdzić czy takie mieszkanie mi się należy tzn. sprawdzic zarobki oraz czy posiada się jakąs własnosc do lokalu w tym samym miescie. Rozpoczynam walkę z TBS.

  #1417

  Anonim

  Witam,
  moj TBS dokladnie PTBS Poznań tłumaczy, ze nie mogę cedowac praw do partycypacji, bo budynek wybudowany jest z kredytów uzyskanych po 2005 roku i to niby jest w ustawie. Ja jakoś tego nie zauwazyłam, nie wiem co robić, mam osoby, które chetnie przejmą partycypację, a PTBS sie nie zgadza. Co moge jeszcze zrobić, czy znacie Państwo jakiegos dobrego prawnika z Poznania, który jest w stanie mi pomóc w tej sprawie.

  #1432

  maciej51
  Participant

  Witaj
  W nawiązaniu do twojego postu na forum TBS 24.pl:

  „Witam, mam podobny problem z PTBS, okazuje się, ze nie moge cedować cesji, bo moj blok wybudowany jest po 2005 roku i obowiązuja jakies przepisy i nie mozna cedować.”

  Czy rozwiązałeś już problem z odstępnym i cesją partycypacji na nowego najemcę.
  Będę wdzięczny za odpowiedź i może namiar na prawnika.
  Z góry dzięki.
  Pzdr.

  Maciej

  #1460

  Anonim

  niestety nie, nie wiem jak to ruszyć, a bez prawnika pewnie nie da rady

  #1529

  Anonim

  również mam problem z tym samym PTBS, gdyby sie udało znaleźć jakieś rozwiązanie to proszę o kontakt
  robwrob@poczta.onet.pl

  #2941

  Anonim

  Proszęo informacje czy walka zakończyła się sukcesem. Jestem w sytuacji, w której chyba podam mój TBS do sądu.

  #2942

  Anonim

  Witam, a czy jeśli mieszkanie było wylosowane jeszcze przed 2000 rokiem i nie płaciliśmy partycypacji tylko kaucję, a teraz chciałabym to mieszkanie zcedować na córkę ( spełnia warunki na najem lokalu ) to czy można?

  #2947

  Anonim

  Jesli właściciel TBSu nie zgadza się na cesję partycypacji można to zrobić notarialnie bez zgody zarządu TBS. Natomiast właściciel budynków może nie zgodzić się na podpisanie umowy z nowym najemcą wskazanym przez partycypanta. Wtedy pozostaje tylko sprawa sądowa. jakie są sądy to każdy wie. Chronią złodziei i oszustów. Z tego względu są marne szanse na wygranie takiego procesu.
  W normalnym państwie i przy normalnych przepisach powinno być tak: umowa partycypacji powinna być przepisana na nowego partycypanta w biurze TBSu bezpłatnie, a później umowę najmu TBS powinien podpisać z nowym najemcą wskazanym przez partycypanta. Jednak TBSy nie chcą podpisywać nowych umów i nikt nie może ich do tego zmusić.
  Pani sędzia na ogłoszeniu wyroku stwierdziła, że nikogo nie można zmusić do podjęcia określonej decyzji. Ustawa z 1995 r. została zaakceptowana przez rząd SLD dla swoich kolesiów, znajomych itp., a lokatorzy stali się więźniami w nieswoich lokalach mieszkalnych, gdyż większość TBSów nie zwraca kaucji i partycypacji i podobno jest to zgodne z naszym polskim prawem.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.