podział majatku TBS

This topic contains 15 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 9 years, 5 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #831

  Anonim

  witam,
  zwracam się z prośbą do osób które wiedza coś na temat podziału majatku TBS., umowa podpisana była w trakcie malęństwa, ale jest tylko na męża. wyprowadziłam się z dziećmi, zostałam wymeldowana z urzędu. nie wiem od czego zacząć, jak sąd podchodzi do tego tematu, jak dzieli, na ile moge liczyć, może ktoś zna adwokata-woj mazowieckie. mój e-mail kasik0101@poczta.fm

  #4003

  Anonim

  .

  #4006

  Anonim

  WITAM,JEZELI NIE MAJA PAŃSTWO INTERCYZY, TO UDZIAŁY POWINNY BYC PODZIELONE NA POŁOWĘ….NIE WAZNE,ZE SA NA MEZA,ALE W MAŁZENSTWIE MAJATEK I TAK DZIELI SIE NA POŁOWE….tak ja uważam

  #4008

  Anonim

  tak zgadza się ale gdzieś czytałam iż jeszcze wyliczaja jakąś średnią wartość czynszu dzielą to na 2 i mnożą przez liczbe lat w których były bedzie mieszkał, ale nie wiem dokładnie o co chodzi i czy ja mam to sądowi wyliczyć ile chcę, czy też sąd już sam wylicza. może jest tu jakas osoba która jest po wszystkim, jak mam wniosek napisać itd. proszę o pomoc

  #4012

  Anonim

  czy jest na forum ktoś kto zna się na sprawie? miał już podział majatku i.t.p prosze o kontakt

  #4393

  Anonim

  jestem w trakcie sprawy o podział majątku, gdzie składowa jest udział w TBS, zakupiony w trakcie trwania małżeństwa; osoba która zostaje w mieszkaniu ma obowiązek spłacić byłego współmałżonka z połowy wartości udziału lokalu; mieszkanie w TBS nie posiada prawa własności i dlatego Sąd skupia się na wyliczeniu wartości udziału lokalu, u mnie prawdopodobnie wartość będzie musiał wycenić biegły rzeczoznawca, wkład partycypacyjny jaki płacimy przy obejmowaniu lokalu (u mnie bardzo wysoki jak na TBS bo ok 100 tys. PLN) nie jest brany pod uwagę.
  Wartość najmu wylicza się porównując cenę miesięcznego najmu w mieszkaniu o podobnym standardzie na wolnym rynku, z czynszem jaki płacimy w naszym mieszkaniu. Różnicę w czynszach liczy się razy ilość lat które osoba pozostająca w mieszkaniu może jeszcze potencjalnie w nim zamieszkiwać.

  #4394

  Anonim

  W ogóle nie rozumiem o co chodzi? Sprawa w sądzie i wyliczenia potencjalne? WTF? Co to jest za liczenie czynsz – podobny czynsz * ilość miesięcy przyszłego zamieszkania? i co z tego za przeproszeniem wychodzi?
  Wpłacona partycypacja jest tylko do podziału a nie przyszły czynsz. Wpłacaliście ją będąc w związku i to jest wasz wspólny majątek który się dzieli. Powinien zostać przeliczony o aktualny wskaźnik podzielony na pół i z tego powinna wynikać dopłata.
  Od wyliczeń przyszłych niedoszłych są heretycy a nie sąd! Normalnie nie wiem o czym ty piszesz. Co to za sąd? Masakra jakaś. Poszukaj dobrego adwokata bo to wszystko się kupy nie trzyma.

  #4395

  Anonim

  do Maliny: to napisz prosze jaka przykladowa kwota moze wyjsc. Jak znam zycie to na pewno chora kwota.

  #4401

  Anonim

  Ja też uważam że to chore i niesprawiedliwie, ze sad nie bierze pod uwagę wysokości wkładu partycypacyjnego, tylko wycenia wartość najmu lokalu. Tez myślałam ze najprostsze i najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie to wkład + kaucja do podziału, ale na moje nieszczęście tak nie jest, i mój były maż zrobi niezły interes na tym podziale 🙁 Najbardziej korzystna wycena wartości najmu mojego mieszkania to ok 150,000 PLN + ruchomości. Liczę na przychylność biegłego, którego wyznacza sad. W naszym prawie niestety brak przepisów na wycenę mieszkań TBS i wykorzystuje się prawo które obowiązuje do wyceny mieszkań spółdzielczych czy komunalnych, czyli takich które nie posiadają prawa własności. PS. Mam najlepszego adwokata w miescie, i niestety nie ma tu zbyt dużego pola do manewru, takie jest prawo w naszym kraju.

  #4402

  Anonim

  Bo nie wycenia się mieszkań które nie są Twoją własnością. Wycenia się ewentualnie partycypację w kosztach budowy. Jak można wyceniać wartość najmu mieszkania? Co to w ogóle jest? Nie rozumiem tego pojęcia.

  #4416

  Anonim

  jestem po wyroku w tej sprawie, partycypacja + kaucja+ wartość wyposażenia zostały podzielone na pół. Aktualna wartość partycypacji wyliczona w/g wskaźnika z tego roku. Pozdrawiam

  #4417

  Anonim

  No i uważam że tak powinno się to odbywać. Jasno i wyraźnie. A nie jakieś dzielenie fikcji.

  #4426

  Anonim

  Zakładam że tak się dzieje jesli byli małżonkowie są zgodni co do formy podziału majatku, natomiast gdy ktoś chce ugrac jak najwięcej, wtedy wnosi o wycene wartości najmu przez biegłego. Mam pytanie jaki sad wydał taka decyzje, o podziale kaucji + partycypacji? Taka forma podziału byłaby dla mnie zdecydowanie bardziej korzystna, i miała odniesienie do rzeczywistości poniesionych przez nas kosztów przy zakupie.

  #4432

  Anonim

  jestem przed sprawą i z tego co mój adwokat sprawdzal to sąd może podzielić zarówno parcypacje, kaucę jak i rónicę wartości najmu. więc widocznie forumowicz tourvel albo jego adwokat nie wiedział o tym a sąd sam na to nie wpadnie tylko trzeba pisać w wniosku co się chce, co i jak….niestety stratni są tu posiadacze TBS. czekam na termin wiec jak bede po to napiszę na forum co i jak dla osób pokrzywdzonych przez los…..

  #4792

  Anonim

  Jestem po wycenie wartości najmu lokalu TBS przez biegłego sądowego, partycypacja +kaucja ok 100,000pln. Czynsz ok 600 m-c. Mieszkanie zostało wycenione na 170,000, więc absurdalne przypuszczenia o wycenie przewyższające faktyczny udział gotówki przy objęciu udziału właśnie ma miejsce w mojej sytuacji. Teraz już wiem, że droga sądowa przy podziale tego typu mieszkań jest najgorszą z możliwych. Najlepsza rada jaką mogę dać w spornych sytuacjach, gdzie składową majątku jest TBS to sprzedaż mieszkania na wolnym rynku i podzielenie się zdobytą gotówką. Sprawy sądowe i wynajęci adwokaci tylko wpędzą was w koszta, a po takim wyroku niestety nie ma poczucia sprawiedliwości.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.