PARTYCYPACJA

This topic contains 11 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 5 years, 11 months temu.

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #4722

    Anonim

    Witam. Nabyłem mieszkanie w TBS w 2006 roku. Partycypacje wpłacałem ok 21 tys zł. Zdałem mieszkanie 10.2014 r. Może mi ktoś powiedzieć ile powinienem dostać zwrotu? Mieszkam w Wlkp. z góry dziękuję za odpowiedz.

    #968

    Anonim

    .

    #4723

    Anonim

    Na oko Ci nikt nie powie. Z samej kwoty się nic nie ustali. Nie wiadomo jaki metraż, jaki procent.
    Przelicz sobie.
    Ilość metrów x aktualna kwota wskaźnika odtworzeniowego x % wpłaconej partycypacji.

    Tutaj masz wskaźniki przeliczeniowe – https://tbs24.pl/wskazniki-przeliczeniowe/108-wskaznik-przeliczeniowy-kosztu-odtworzenia-1-m2-powierzchni-uzytkowej-budynkow-mieszkalnych.html

    #4725

    Anonim

    62.5 m2 i 20% wpłaconej partycypacji

    #4726

    Anonim

    z moich obliczeń jeśliby partycypacja była wypłacana w.g aktualnej wartości odtworzeniowej wychodzi do zwrotu 47762,50 dla Wielkopolski

    #4729

    Anonim

    Mihoo może dodałeś do partycypacji kaucje?
    Kaucja zwracana jest wg stawki czynszu obowiązującego w dniu rozwiązania umowy.

    #4730

    Anonim

    woj. wielkopolskie: 3.821,00 zł
    Poznań: 5.386,00 zł

    Dla woj. będzie to 62,5 * 3.821,00 * 20% = 47.762,50
    Dla Poznania będzie 62,5 * 5.386,00 * 20% = 67.325,00

    Kaucje liczysz tak samo jak była wpłacana w umowie, np.
    Czynsz 10zł za m2, kaucja w wysokości 12 mc = 10 * 12 * 62,50 = 1.375,00 zł.

    #4731

    Anonim

    Wskaźniki obowiązują od 01-10-2014 r. i tutaj ważnym jest dzień wypowiedzenia umowy. Jeżeli została wypowiedziana ze skutkiem na 30-09-2014 to wskaźnik wynosi odpowiednio:

    woj. wielkopolskie: 3.810,00 zł
    Poznań: 5.370,00 zł

    #4732

    Anonim

    quba z tą kaucją coś źle wyliczyłeś. Prawidłowo:
    10 zł x 62,50 m = 625 zł x 12 msc. = 7500 zł

    #4733

    Anonim

    Quba wiec dlaczego oddali mi tylko tyle co wplacalem??? sa na to jakies ustawy?? bardzo prosze o ich podanie

    #4738

    Anonim

    tibor faktycznie 🙂 coś mi kalkulator zaszwankował 😉

    USTAWA
    z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego

    Art. 29a.
    3. W przypadku zakończenia najmu i opróżnienia lokalu kwota partycypacji, o której mowa w ust. 1, podlega zwrotowi najemcy nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia opróżnienia lokalu. W dniu zwrotu kwota partycypacji powinna odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu.

    Oczywiście na Twoim miejscu zapytał bym się dlaczego kwota została wypłacona niezgodnie z ustawą.
    Trzeba by było przeanalizować czy przypadkiem w umowie o partycypację nie było zapisu że kwota będzie wypłacona we wpłaconej kwocie. Oczywiście taki zapis jest do uwalenia.
    Najważniejsze to zobacz co masz w umowie i czekam na dalszy rozwój 😉

    #4750

    Anonim

    Taka mnie jeszcze naszła myśl.
    Wg zmiany ustawy zmiana odnośnie partycypacji dotyczy momentu oddania budynku do użytkowania. Zatem czy mogła być możliwość, że budynek został oddany do użytkowania przed 2005 rokiem?

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)

You must be logged in to reply to this topic.