Oświadczenie a małe zarobki

This topic contains 5 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 10 years, 1 month temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #890

  Anonim

  Witam.

  Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu dylematu.

  Mieszkam już 2 lata w TBS i muszę wypełnić deklaracje o dochodach (zdaje sobie sprawę z terminu) . Problem polega na tym,że moja umowa o prace na 1/4 etatu pokazuje kwotę ok. 400 zł,a sam czynsz to ponad 700. Na rękę od pracodawcy otrzymuję kwotę 1800 miesięcznie! Nie mam pojęcia jak załatwić taką sytuacje i jak uzupełnić formularz. proszę bardzo o pomoc.

  #4334

  Anonim

  .

  #4336

  Anonim

  Ja na twoim miejscu podałabym to co masz na papierze czyli 400 zł. Jak płacisz regularnie czynsz to TBS nie interesuję skąd na to masz, pomimo tego że na papierku zarabiasz mało. TBS ustawowo ma możliwość wystąpienia do US o twojego pita by sprawdzić zarobki, ale tak się może zdarzyć jak masz zarobki przekraczające progi dochodowe a na deklaracji podasz niższe i ktoś uprzejmy doniesie.
  Chociaż US raczej nie zagląda w deklarację TBSu, ale jak podasz te 1800 zł to jest to dochód nieopodatkowany i jakieś zagrożenie jest że te info dotrze do US.

  #4339

  Anonim

  Dziękuje za poświęcenie chwili na odpowiedź.

  Natomiast czy naprawdę nikt nie uczepi się tego,że „nie mam” nawet na czynsz więc co ja tu jeszcze robię? Kurcze no,dylemat…a wszystko oczywiście płacone co miesiąc itp…

  #4340

  Anonim

  Raczej nikt nie ma podstawy prawnej by się czepiać. W razie czego możesz odpowiadać, że jest ciężko ale pomaga ci rodzina 🙂

  #4343

  Anonim

  Składasz oświadczenie tylko po to żeby sprawdzić czy nie masz za dużo. Jak masz za mało to nikt się nie przyczepi skoro regularnie płacisz.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.