opłata manipulacyjna

This topic contains 2 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 11 years, 5 months temu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #595

  Anonim

  Witam, zacytuję koleżankę z innego tematu:

  tbs nie zarobi?
  Opublikowano czwartek, 07 kwietnia 2011 przez magdzia_s5
  Witam, okazuje się, że nie wszędzie TBS nie zarobi. W TBS Ostoja w Lesznie zarobi jak najbardziej. Jeżeli ktoś chce odstąpić partycypację w tej spółdzielni to: 1) nie może ubiegać się o zwrot pratycypacji ( taki został wprowadzony zapis w umowie z 2003 roku ), 2) jeżeli znajdzie się osoba, która chce „odkupić” partycypację to oprócz kwoty odstępnego, musi zapłacić tzw opłatę manipulacyjną do spółdzielni w wys ok 35 000, 3) ta opłata manipulacyjna również jest bezzwrotna.
  Ja nie mogę znaleźć chętnego, bo do mojej ceny muszę doliczyć jeszcze te wydumane 35 000. A nie chcę na tym wcale zarobić, ale za 30 000 też nieodstąpię, bo sama 8 lat temy zapłaciłam 35 000 zł.

  Chciałem się zapytać, czy TBS ma prawo robić takie problemy przy cesji, że wymyśla sobie horendalne kwoty za operację? Czy TBS miał prawo umieścić w umowie, że partycypacja po odebraniu mieszkania (kilka lat temu) nie podlega zwrotowi?

  Mam jeszcze jedno pytanie. Co kwartal podawana jest nowa wartość odtworzeniowa 1m2 mieszkania, na podstawie której ustalany jest czynsz. Czy TBS może trzymać się cały rok jednej zawyżonej stawki przez co rocznie przepłacam kilkaset złotych za czynsz?

  Jesteście w stanie mnie pokierować do kogo powinienem się udać z tym problemem? UOKiK to dobra instytucja? Będę wdzięczny za pomoc.

  #2930

  Anonim

  .

  #2939

  Anonim

  Czy ktoś posiada wiedzę, aby pomóc mi w tej sytuacji?

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.