odstapienie mieszkania tbs

This topic contains 10 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 6 months temu.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1860

    Anonim

    Witam , Czy będąc partycypantem i jednocześnie najemcą mieszkania mogę wskazać dowolnego nowego najemce bez zgody tbs? Czy tą osobę muszę wskazać z listy oczekujących tbs? U mnie stwierdzono ,ze muszę zdać lokal i nie mogę wskazać samodzielnie nowego najemcy.. (Najemce wskazuje prezes)? czy to prawda? Jaka podstawa prawna mogę się kierować… Pozdrawiam i dziękuje za porady.

    #239

    Anonim

    Witam , Czy będąc partycypantem i jednocześnie najemcą mieszkania mogę wskazać dowolnego nowego najemce bez zgody tbs? Czy tą osobę muszę wskazać z listy oczekujących tbs? U mnie stwierdzono ,ze muszę zdać lokal i nie mogę wskazać samodzielnie nowego najemcy.. (Najemce wskazuje prezes)? czy to prawda? Jaka podstawa prawna mogę się kierować… Pozdrawiam i dziękuje za porady.

    #1861

    Anonim

    Poczytaj to forum to zobaczysz, że problem jest spory. TBS-y i ich prezesi wprowadzają partyctypantów celowo w błąd.
    Po prostu idź do notariusza i dokonaj cesji swoich praw na inną osobę, a TBS-u nie musisz nawet pytać o zgodę.
    Podstawą prawną jest ustawa o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego Art. 29. ust. 4.
    https://tbs24.pl/ustawy/139-ustawa-z-dnia-26-pazdziernika-1995-r-o-niektorych-formach-popierania-budownictwa-mieszkaniowego.html

    #1863

    Anonim

    Tylko czy wtedy TBS zamelduje nowa osobe na mieszkaniu?

    #1871

    Anonim

    tbs nie melduje tylko Urzad Miasta na podstawie prawa najmu( umowy z tbs) Jesli zrobie cesje praw u notariusza na inna osobe to pytanie jest nastepujace ..czy tbs podpisze umowe z nowym partycypantem.?( jednoczesnie najemca) Czy wtedy ta osoba ma prawo zamieszkac w tym mieszkaniu? W niektorych tbs partycypant to inna osoba niz najemca. W moim przypadku jestem najemca i partycypantem. Zapytam notariusza jak to jest..Byc moze tbs nie wyrazi zgody na podpisanie umowy z nowym najemca z ktora zrobie cesje praw…

    #1870

    Anonim

    Mam podobna sytuacje. Prawnik powiedział że tbs Marki nie pozwala na odstąpienie cesji partycypacji stosując starą nieaktualna ustawę z 1995 r. Nowa ustawa z 2004r. pozwala prawa i obowiązki partycypacji przenieść na osobę trzecia. Tą sprawą powinien zająć się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Myślę ze tam należy szukać pomocy. Pozdrawiam.

    #1872

    Anonim

    Jesli uda Ci sie uzyskac jakies informacje, bede wdzieczna jak je tu umiescisz. Ja planuje odstapic kawalerke pod koniec roku i tez teoretycznie powinnam zwrocic ja do TBS. Jestem drugim najemna. U nas jedynie pierwszy najemca mial prawo wskazania nowego najemcy. Nie mam pojecia na jakiej podstawie, bo w umowie, nie ma o tym ani slowa.

    #1875

    Anonim

    Jesli jest to oficjalna strona TBS to proponuje aby kompetentny urzednik odpowiedzial na to pytanie !!! ( w jakich okolicznosciach partycypant bez zgody TBS moze wskazac dowolnego najemce ? ,na jakiej podstawie prawnej ?) Lub odwrotnie… Na jakiej podstawie TBS zabrania wskazania przez partycypanta kolejnego najemce ?Jesli maja racje to nie ma co tu ukrywac i uchylac sie od odpowiedzialnosci i odpowiedzi. Majac taka odpowiedz na pismie mozna udac sie do adwokata po porade. Apleluje aby TBS oficjalnie odniósł sie do tej sprawy chocby na swojej stronie czy forum. Dlaczego milcza ? Konkretny artykul w tej sprawie rozwieje watpliwosci . Brak odpowiedzi rownoznaczny jest z lekcewazeniem petenta ,internauty lub brakiem podstaw prawnych potwierdzajacych stanowisko TBS. Moze osoby zainteresowane wysla pytanie na pismie do swojego prezesa i zobaczymy co odpowiedza…

    #1876

    Anonim

    Sprawa jest prosta, istnieja tylko 2 odpowiedzi. np. Tbs ma racje powoluje sie na x ustawe i chwala im za odpowiedz. sprawa jasna …lub TBS uchyla sie , wprowadza nas w blad lamiac tym samym prawo nie stosujac sie do obowiazujacych przepisow prawa. W tym przypadku prezesi powinni poniesc odpowiedzialnosc administracyjna lub nawet karna! Czekamy na artykuł ..chyba ze chca aby w ta mrozna zime przyblizyc im klimat Tunezji czy Egiptu 🙂

    #1881

    Anonim

    Zdaje sie ze klimat Tunezji lub Egiptu(choc obecnie moze nie ten kraj) jest bardziej aktualny.Kazdy prawnik powie ze TBS lamie przepisy.Te wewnetrzne obwarowania stworzyli sobie dla wygody.Umowa partycypacji jest tak skonstruowana ze przeniesienie cesji na inna osobe jest mozliwe a w praktyce niemozliwe.A sprawa udzielania odpowiedzi w przypadku TBS Marki moze ciagnac sie w nieskonczonosc.

    #1890

    Anonim

    Jesli petent zlozy w siedzibie tbs zapytanie na pismie, Urzednik zobowiazany jest odpowiedziec w terminie 2 tyg. Jesli nie dotrzyma terminu lub nie odpowie mozna zlozyc skarge administracyjna np . do Burmistrza . Jesli uzyskamy odpowiedz na pismie mozna ja zweryfikowac czy jest zgodna z przepisami . Odwolac sie do wyzszej instancji itd

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.