Nowe Stowarzyszenie

This topic contains 6 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 8 months temu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #905

  Anonim

  .

  #4458

  Anonim

  Szanowni Państwo!
  Uprzejmie informujemy Was, że powstało Stowarzyszenie Mieszkańców „TBS Bogatynia” z/s Porajów. Organizacja zarejestrowana jest w IX Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Fabrycznej pod nr KRS: 0000510668.

  Stowarzyszenie zgodnie ze statutem obejmuje w swojej działalności wszystkie lokale z zasobu TBS w Bogatyni, są to osiedla: Porajów, Opolno-Zdrój, Bogatynia ul. Główna i ul. Słowiańska oraz wszystkie mieszkania komunalne w Gminie Bogatynia.

  Stowarzyszyliśmy się, by bronić naszych interesów prawnych, by kontrolować zasadność wprowadzanych podwyżek czynszowych i innych opłat za eksploatację mieszkania, by respektowano nasze oczekiwania.

  Celem Stowarzyszenia jest:
  – działanie na rzecz mieszkańców i mienia,
  – pomoc prawna, docelowo ma powstać biuro pomocy prawnej,
  – reprezentowanie lokatorów w indywidualnych sprawach z zarządami MZGK i TBS oraz organami nadzorczymi i właścicielskimi zakładu/spółki, np. zadłużenia, odzyskiwanie wpłaconych kaucji i partycypacji, i innych czynności związanych z mieszkaniami,
  – będziemy domagać się w imieniu naszych członków obniżek czynszów i innych opłat,
  – będziemy wnosić o remonty budynków i terenów przyległych,
  – będziemy domagać się dialogu społecznego „nic o nas bez nas”,
  – będziemy propagować działania z zakresu kultury, sportu, edukacji,
  – będziemy popierać indywidualne inicjatywy społeczne.

  Zgodnie ze statutem członkiem Stowarzyszenia może być osoba zamieszkująca w budynku TBS lub w lokalu komunalnym, także mieszkańcy w budynkach tzw. „prywatnych”.

  By zostać członkiem Stowarzyszenia należy wypełnić deklarację, która zostanie dostarczona pod wskazany adres w umówionym terminie. Do wypełnienia dokumentu niezbędny będzie dowód osobisty. Do Stowarzyszenia wystarczy jak przystąpi przedstawiciel z jednego domostwa, by reprezentować swój interes.
  Chęć przystąpienia można zgłosić na adres e-mail, sms, lub telefonicznie.

  Tymczasowy kontakt ze Stowarzyszeniem:
  Adres e-mail: stowarzyszenie.tbs@gmail.com
  Nr telefonu / sms: 724 637 631
  Facebook: S M TBS Bogatynia

  Pozdrawiam serdecznie,

  ZARZĄD STOWARZYSZENIA

  #4459

  Anonim

  Powodzenia w obniżaniu stawek czynszów!
  Może najpierw wystąpicie do państwa o zmianę obowiązujących przepisów?
  Ciężko bez tego będzie nakazywać/domagać/wymagać/egzekwować.
  TBS działa zgodnie z literą prawa więc jakie głupie by nie było to jest i będzie.

  #4461

  Anonim

  Stawki czynszu reguluje Walne Zgromadzenie Wspólników konkretnej spółki. Nie musimy zmieniać ustawy. Ale dziękuje za słowa powodzenia.

  #4462

  Anonim

  Walne zgromadzenie dla spółki miejskiej (TBS Sp. z o.o.) to najczęściej Burmistrz jako jedyny udziałowiec w spółce jak się nie mylę.
  W małych miejscowościach – nie wiem jak to wygląda w Bogatynii w TBSie – funkcjonuje tylko rada nadzorcza która rozpatruje skargi, wnioski itp.
  Niemniej jednak i tak nie będą miały znaczenia wasze postulaty odnośnie obniżania jeżeli ustawa zakłada na dodatek waloryzację o którą co roku można podnieść stawkę czynszu. Ale to jest tylko moje zdanie iw dalszym ciągu życzę powodzenia przed zmianą przepisów które będą do tego prowadziły.

  #4463

  Anonim

  Nic do nie da. Dla sądów najważniejszy jest statut, decyzje WZA. Przykład TBS z Leszna koło Warszawy Ostoja (kapitał całkowicie prywatny).
  W przypadku sprzedaży partycypacji osoba ją kupująca musi dodatkowo wnieść do TBSu tzw opłatę manipulacyjną kwota bagatela 40 -50 tys zł. Dlatego, że jest tak w statucie. Wszyscy przegrali sprawy w sądach. Jak w statucie TBSu czy WZA podejmie decyzję, że np. za zgłoszenie dodatkowej osoby trzeba zapłacić np. 500000 zł to i tak będzie zgodne to z prawem. Rada-wygrajcie wybory-niech radni (wasi)i zdecydują o sprzedaży udziałów Wam czy waszej spółce którą możecie kontrolować.

  #4464

  Anonim

  Tak to prawda. Udział to udział jakim by nie był 🙂

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.