Mieszkanie + wyprze TBS-y?

This topic contains 8 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Ala 6 years, 10 months temu.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #11490

  Arek Jowiński

  TBS-y najwięcej mieszkań oddały do użytku w latach 2000 – 2007r. W całym 2015 r. TBSy do użytku oddały jedynie 1265 mieszkań i jest najgorszy wynik od 1997r. Jak myślicie, dlaczego jest regres?

  Niby z roku na rok rośnie odsetek osób wynajmujących mieszkania,

  #11492

  krips

  bo dzisiaj jest wiadomo , że nie przejdą na własność mieszkania, a chętnych też tak nie ma, bo w wielu tbsach ci co mogli i było ich stać to pouciekali..

  #11495

  Gość Tomek G.

  W dziale ogłoszenia wciąż pojawiają się nowe ogłoszenia o poszukiwaniu mieszkań TBS na zamianę bądź kupno. Więc nie jest chyba tak źle jak piszesz @krips

  #11497

  www

  Jest coraz wiesza mobilnośc ludzi i ludzie wolą płacić np. więcej 500-1000 za najem niż włożyć bliko 100 tys w partycypację i kilkanascie tys w kaucję. Wszystko ok po warunkiem, iz TBS nie zbankrutuje lub uda się nowego znaleźć na swoje miejsce co dzięki nowelizacji nowej ustawy z 2015 jest mocno utrudnione (chyba, że nabywca jej nie czytał)

  #13403

  bobo

  wiele osób zwyczajnie nie ma na partycypację, a Ci co mają to teraz wolą mieć wkład własny w banku na własne lokum

  #13405

  ciekawska

  Sam wklad wlasny nie wystarczy aby dostac kredyt na mieszkanie czy dom! potrzeba jeszcze wysokich dochodow, dobrej historii kredytowej, stabilnej pracy i przyszlosci ktora wiadomo jak wyglada w dzisiejszych czasach… z dnia na dzien mozna stracic prace. A wynajmujac mieszkanie od TBS wiele z tych warunkow odpada. Wiadomo cos za cos…

  #13406

  cytuje

  Choć wciąż Mieszkanie Plus funkcjonuje w formie ogólnego zarysu, to jednak jednej kwestii już teraz można być absolutnie pewnym. Czas oczekiwania na mieszkanie przez potencjalnych beneficjentów będzie różny, jednak dla większości liczony w długich latach, a co najgorsze mało przewidywalny.

  Taką alternatywą mogą stać się właśnie TBS-y i budownictwo społeczne czynszowe, o ile zasady jego przywracania do życia zostaną opracowane w sposób optymalny i adekwatny do sytuacji społeczno-rynkowej. Jeżeli za cenę prawdopodobnie kilkunastoprocentowej partycypacji w kosztach budowy czas oczekiwania na lokum zostanie skrócony do niezbędnego minimum, a lokalizacja i parametry dostosowane do preferencji przyszłych lokatorów, popularność TBS-ów w najbliższych latach może przekroczyć najśmielsze oczekiwania.

  #13408

  Maer

  na początku ludzie bardzo są zainteresowani tbsami ale po latach zaczynają żałować i wyliczać ile stracili pieniędzy na spłatę cudzego lokalu a ile za to mieliby spłaconego kredytu, u nas w bloku blisko 40% ludzi uciekło na wolny rynek. Tłumacząc że to właśnie tbs jest niepewny a co swoje to swoje… nie zauważyłem niepewności co do pracy, mamy najniższe bezrobocie, więc chyba tak źle nie jest …. co do zdolności kredytowej w tbsach to powinno się ją badać bo później połowa ludzi nie płaci czynszu …

  #13436

  Ala

  No u nas w TBSie jest trochę mieszkańców nie płacących czynsz na czas, nie wiem ile wynosi zadłużenie ale TBS posunął się do takiego kroku, że wywieszali na klatkach schodowych listę osób dłużnych. Wielkie protesty pamiętam były bo to chyba łamanie praw o udostępnianiu danych osobowych osobom trzecim.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.