Mieszkanie TBS

This topic contains 2 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 10 months temu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #593

  Anonim

  do poradnia
  Witam Państwa

  Chciałam zapytać dlaczego mieszkania w systemie TBS są tańsze.Czy coś się z tym wiąże ,że te mieszkania są tańsze?Czy do pełnej wartości mieszkania trzeba spłacać tą różnicę?Czy to mieszkanie będzie należało wyłącznie do mnie i narzeczonego? i czy takie mieszkanie można sprzedać kiedy zajdzie taka potrzeba?

  Serdecznie pozdrawiam

  #2912

  Anonim

  .

  #2913

  Anonim

  Generalnie wygląda to tak , iż cena za m2 mieszkania jest tańsza od cen rynkowych (czy deweloperskich) gdyż jest to cena faktycznego kosztu wybudowania takiego mieszkania bez dodatkowych naliczeń deweloperskich. TBS ogłasza przetarg na wybudowanie danego projektu i wybiera najniższą ofertę.
  Co do własności – mieszkania są w własnością i w zasobach TBS przyszły najemca może a czasami musi partycypować w kosztach budowy takiego mieszkania (wszystko zależy od TBS oraz od prowadzonej inwestycji ) i jest to max 30% wartości mieszkania dochodzi potem jeszcze kaucja która max może być 12-krotnością przyszłego czynszu. Jednak partycypowanie w kosztach nie daje przyszłemu najemcy żadnego prawa własności jedynie prawo do przekazywania i dziedziczenia swojego wkładu oraz wskazanie innego najemcy na jego miejsce (choć słyszałem że nawet ten zapis niektóre tbsy próbują ukrócić) . Ostatnimi czasy przepisy troche się zmieniły i zezwalają najemcą którzy partycypowali w kosztach wykup mieszkania ale z tego co czytałem to wszystko zależy od zarzadu tbs oraz organu nadzorującego go po jakim okresie moz to być po 5 latach a nawet po 10.

  To chyba tyle mam nadzieje że choć trochę wyjaśniłem jak to wygląda i że czegoś nie namieszałem 😉

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.