Mieszkanie + ma pomóc TBS-om

This topic contains 3 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  klopsik 7 years, 3 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #14577

  Redakcja

  Wiceminister infrastruktury i budownictwa – Kazimierz Smoliński uważa, że Narodowy Program Mieszkaniowy stanie się ważnym oparciem dla samorządowych spółek które budują mieszkania czynszowe.

  Cytat:

  Społeczne budownictwo czynszowe w ocenie rządu wymaga nadal istotnego wzmocnienia. Przyjęty 27 września 2016 r. Narodowy Program Mieszkaniowy przewiduje uwzględnienie TBS w zintegrowanym systemie wsparcia społecznego budownictwa czynszowego, stanowiącego II filar programu „Mieszkanie+”. Zmiany, jakie rząd skieruje do Sejmu na początku 2017 r. przyczynią się do wzrostu efektów społecznego budownictwa czynszowego. Ważne będzie większe wykorzystanie istniejącego, a niedostatecznie dostrzeganego w ostatnich latach potencjału inwestorów budownictwa społecznego”

  #14665

  klopsik

  potencjału nigdy nie będzie, Polacy są zbyt przywiązani do właśności, zresztą trudno się dziwić, w przypadku śmierci lub dziedziczenia jest to ważne, a wtedy pojawia się problem z tbsami, zresztą mieszkania tbs nie są tanie, kosztują mniej więcej tyle co na wolnym rynku, tbsy opłacalne by były jeśli ludzie płaciliby tylko partycypację a nie musieli płacić kredytu w czynszu, nikt nie chce finansować gminom mieszkań,

  #14666

  tbsik

  @klopsik, nie masz racji do tego, że Polacy są zbyt przywiązani do własności… Najem w Polsce staje się z roku na roku popularniejszy! tezę tą potwierdza Eurostat i jego ostatnie badania rynku nieruchomości… W Polsce jest aż 1,6 mln wynajmujących mieszkania! jest to 4,3% obywateli Polski! w 2009 roku dla porównania najemców Polsce było tylko 2,2%. W ciągu 5 lat liczba osób wynajmujących mieszkania podwoiła się a i tak nam jeszcze brakuje dużo dużo do zachodu. Ale widać, że zmierzamy w tym kierunku, że teraz liczy się mobilność, podróżowanie po Polsce za pracą + trudności w uzyskaniu kredytu na mieszkanie.

  Najlepszy przykład: Niemcy, tam jak wynika z badań Eurostatu, wynajmujących mieszkania w 2013 roku było aż 39% ludności Niemiec… 9 razy więcej niż u Nas. Do czasu… bo my też w Polsce mamy ten trend 🙂

  #14669

  klopsik

  ha ha, żartujesz, liczba najemców się zwiększa bo coraz ciężej dostać kredyt w Banku, i tylko dlatego, trzeba mieć wkład własny i wysokie zarobki, knf podkręca śrubę to zostaje tylko najem, ale nie jest to wolny wybór Polaków, jedynie siła wyższa i brak zdolności kredytowej.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.