mieszkanie a rozwód

This topic contains 7 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 12 years, 4 months temu.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #398

  Anonim

  .

  #2397

  Anonim

  Witam.
  Posiadam mieszkanie w TBS jestem w trakcie rozwodu ja jestem głównym najemcą mieszkania a teściowa była partycypantem, była bo w umowie jest 10 lat partycypacji a jej już się skończyło rok temu. Mam pytanie co do podziału majątku czy mieszkanie w chodzi w skład o podział majątku czy będę musiała spłacić męża jeżeli sąd przy rozwodzie przyzna mi mieszkanie.
  Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

  #2398

  Anonim

  Jeżeli jesteś głównym najemcą to tylko Ty masz prawo meldowania i wymeldowywania osób. Rola partycypanta kończy się z chwilą wpłacenia partycypacji. Oczywiście może on dochodzić swoich praw ale już tylko na drodze sądowej cywilnej. Jeżeli Twój mąż jest osobą zgłoszoną do współnego zamieszkania to możesz go wymeldować ale tylko za jego zgodą, ponieważ polskie prawo nie daje możliwości wymeldowywania osób do nikąd. Radzę dogadać się między sobą i nie poruszać sprawy w sądzie bo jest to trudny temat. Teściowa może żądać spłaty, więc może lepiej zaproponować jej cesję partycypacji na najemcę? Powodzenia!

  #2399

  Anonim

  Ja też mieszkam w TBS i się rozwodziłam.Również byłam głównym najemcą w umowie a mąż tylko zameldowanym. Niestety. Ma prawo dochodzić spłaty w sądzie. Najlepiej sporządzić obopólną ugodę. Mąż w TBS musi się zrzec praw do kaucji a Ty musisz mu tę kaucję spłącić. TBS traktuje to tak. Jeśli mąż opuszcza TBS a Ty zostajesz, to zwrot kaucji się należy mężowi. Jeśli Ty za parę lat też zrezygnujesz z TBS – również dostaniesz zwrot kaucji ale od TBS. Czyli każdy zameldowany w TBS ma należną kaucję wyprowadzając się. U mnie więc załatwiłąm to poza sądem. Mąż się zrzekł praw i roszczeń a ja oddałam mu równowartość kaucji. Natomiast jeśli chcesz polegać na sądzie, to uważaj…tu sprawa TBS ma luki prawne. i Jak informował mnie adwokat, to…sąd może zasądzić mieszkanie głównemu najemcy, ale ponieważ wchodzi w skład majątku współnego ( o ile nie było rozdzielności ) to możesz mieć zasądzoną spłatę w wysokości nawet 10 – cio krotności swojego m-cznego czynszu. Polecam ugodę 🙂

  #2400

  Anonim

  czyli spłacam mu tylko kaucje zabezpieczającą którą wpłacaliśmy zaraz przez zamieszkaniem nie partycypację?

  #2401

  Anonim

  A jesli ja jestem partycypantka i glownym najemca. Mieszkanie w TBS wzielismy jeszcze przed zawarciem zwiazku malzenskiego, niestety jak to w zyciu bywa czasami nie wychodzi tak jak powinno i sie rozwodzimy. To rozumiem ze mimo ze jestem partycypankta i glownym najemca to nie bede mogla meza tyrana wymeldowac jesli nie ma gdzie sie podziac? Pozostaje mieszkac w jednym mieszkaniu razem a jednak osobno ? Masakra 🙁

  #2402

  Anonim

  Witam! Z tego co napisałaś to tylko Ty masz prawo do mieszkania czyli żadna spłata nie wchodzi w grę. Jeżeli mąż nie ma się dokąd wymeldować to złóż wniosek w sądzie o jego przymusowe wymeldowanie. Powodzenia!

  #2469

  Anonim

  sluchajcie a ja mam tak sprawe tez mieszkanie tbs i rozwod
  1, partycypant mojojciec
  2. wplacal pieniadze moj ojciec
  3, mieszkanie nabylismy przed slubem
  4. w umowie jestesmy oboje wisani jako najmecy
  5. jakie prawo ma moj maz i co moze odmnie chciec z tego mieszkania? czy wtystarczy tylko ta kaucje splacici czy jak?
  6. czy moge go sama wymeldowac jak sie wyprowadzi czy sad musi to orzec?
  licze na odpowiedz pozdrawiam

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.