mieszkania komunalne w TBS Toruń

This topic contains 5 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 4 months temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #1006

  Anonim

  .

  #4899

  Anonim

  W Toruniu Urząd Miasta dogadała się z TBS-mi i mieszkania, które zostały zdane bo lokatorzy uciekli przed tak wysokimi czynszami zostają w przekazywane osobom oczekującym na mieszkania komunalne.
  Jak to się ma do osób, które robiły wpłaty(partycypacji czy kaucji ), płacą wysokie czynsze i co 2 lata muszą się spowiadać z wysokości dochodów. Zaobserwowałam, że już w każdym bloku na Solankach w Toruniu minimum po 2 mieszkania zamienione są na komunalne. Kiedyś płacą wysoki czynsz miałam przynajmniej pewność, że sąsiedzi mają jakiś poziom i wyższy status. Teraz natomiast zaczynam się obawiać nowych lokatorów. Czy ktoś się orientuje czy przekształcanie mieszkań z zasobów TBS na komunalne jest zgodne z prawem??

  #4900

  Anonim

  tbs są własnością gminy i gmina ma prawo podejmować takie decyzje, niestety ale taka jest rzeczywistość

  #4910

  Anonim

  Mieszkania formalnie nie są przekształcane.

  #4918

  Anonim

  Pani uważa, że jako mieszkanka TBS-u ma poziom i wyższy status? Boże chroń wszystkich od takich sąsiadek!!!

  #4930

  Anonim

  To prawda, że WMO wyraziła się powiedzmy – niefortunnie, ale ja na przykład rozumiem jej obawy. U nas w bloku też mieszkają ludzie z wyburzanych starych ruder. Dostali mieszkania w TBSach tylko za wpłatę za tzw. „klucze”, bez partycypacji. Spora część z tych ludzi to normalni, bezproblemowi ludzie, ale są też niestety przypadki totalnego prostactwa i meliniarstwa.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.