komornik a mieszkanie w tbs-ie

This topic contains 8 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years temu.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #773

  Anonim

  WITAM,CZY KTOS Z PANSTWA MOZE WIE,CZY KOMORNIK MOZE ZAJAC MIESZKANIE W TBSIE? PROSZE O ODPOWIEDZ. DZIEKUJE

  #3686

  Anonim

  .

  #3735

  Anonim

  Przecierz to mieszkanie nie jest Twoje, więc jak można zająć nie twoją własność???

  #3736

  Anonim

  oczywiście że nie

  #3741

  Anonim

  Może zająć partycypację jako prawo majątkowe co może skutkować rozwiązaniem umowy o najem przez TBS w momencie zażadania wykupu partycypacji od TBSu przez komornika.

  #3747

  Anonim

  „1. Osoba fizyczna może zawrzeć z towarzystwem umowę w sprawie partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego, którego będzie najemcą.

  2. Kwota partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego uzyskana od osób, o których mowa w ust. 1, nie może przekroczyć 30% kosztów budowy tego lokalu.

  3. W przypadku zakończenia najmu i opróżnienia lokalu kwota partycypacji, o której mowa w ust. 1, podlega zwrotowi najemcy nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia opróżnienia lokalu. W dniu zwrotu kwota partycypacji powinna odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu”.

  Jak zatem z powyższego wynika, wierzytelność najemcy z tytułu partycypacji w kosztach budowy powstaje dopiero z chwilą zakończenia najmu i opróżnienia lokalu, a zatem dopiero z tą chwilą w ogóle możliwe jest dokonanie jej zajęcia przez komornika. Zanim bowiem te okoliczności zaistnieją, kwota partycypacji jest własnością TBS, który z kolei jako niebędący Pańskim dłużnikiem nie może zostać objęty prowadzoną na Pana wniosek egzekucji przeciwko dłużniczce, przeciwko której uzyskał Pan tytuł wykonawczy.

  całość: http://www.eporady24.pl/mieszkanie_w_tbs,pytania,4,83,6655.html

  #3776

  Anonim

  Mieszkanie jest w tbs-ie gdzie nie ma partycypacji, moja własnoscia sa udziały zakupione w tej spółce….co wtedy? Osobiscie uważam, że komornik moze zajac tylko mieszkane własnosciowe, ale róznie piszą wiec sama juz nie wiem. Dziekuje wszystkim za wczesniejsze odpowiedzi:)

  #3778

  Anonim

  Udział w spółce (która jest TBSem ) oczywiście komornik może zająć.

  #3791

  Anonim

  Udziały a partycypacja to dwie różne rzeczy.
  Komornik nie może zająć mieszkania bo nie jest twoje.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.